Квебекський блок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Квебекський блок
Bloc Québécois
Голова партії: посада вакантна
Штаб-квартира: Монреаль, Канада
Дата заснування: 15 червня 1991
Ідеологія: соціал-демократія, націоналізм
Інтернет-сторінка: http://www.blocquebecois.org

Квебе́кський блок (фр. Bloc québécois, вимовляється «Бльок кебекуа́») — канадська політична партія федерального рівня. Створена з метою захисту інтересів провінції Квебек у федеральному парламенті і сприяння незалежності Квебеку. Партія не виставляє жодного кандидата за межами Квебеку.

Квебекський блок — лівоцентристська соціал-демократична партія. Партію деколи вважають націоналістичною. Слід зазначити, що вона користується підтримкою не тільки етнічних квебекців, а й певної частини громадян іншого походження. Серед депутатів Блоку є кілька іммігрантів першого чи другого покоління.

Історія[ред.ред. код]

Ідея створення власної квебекської партії федерального рівня існує з 1930-х років. Проте, першою вдалою спробою став саме Квебекський блок.

У 1990 р. група квебекських депутатів федерального парламенту залишила свої партії (Консервативну або Ліберальну) та утворила нове політичне угруповання. На це рішення їх штовхнув провал Угоди озера Міч (англ. Meech Lake Accord).

Квебекський блок народився, як тимчасове угруповання, яке мало саморозпуститися після перемоги на референдумі щодо незалежності Квебеку (якого так і не сталося) і визнання Канадою нової Квебекської держави. Натомість він перетворився на серйозну політичну партію, яка зазвичай отримує більшість голосів у провінції Квебек.

Посилання[ред.ред. код]

Офіційний сайт Квебекського блоку


Політика Це незавершена стаття про політику.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.