Квест-кімната

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Квест-кімната — новий вид розваг. Учасники грають командно і кожний з них вносить свій внесок в перемогу . Перемоги можна досягнути лише у разі успішного виконання їх всіх. У такий спосіб можна натренувати увагу, навчити себе дивитись на навколишні предмети по-іншому, навчитись грати в команді і перевірити себе на рішучість у екстремальних умовах. Команду з 2—4 людей закривають в квест-кімнаті і в них є певний час на те, щоб розгадати всі загадки, котрі приведуть їх до ключа від кімнати. Це можуть бути різного роду пазли, кодові замки, магніти, головоломки і тому подібне. Такого роду розваги розвинулись на базі комп'ютерних ігор «escape the room»[en]. Для виходу з кімнати зовсім не потрібна велика фізична сила, неважливий зріст чи інші фізичні параметри людини. Тому зіграти може кожен. Головне — це логічне мислення, гарний настрій та командна гра.

Історія[ред. | ред. код]

Перша квест-кімната «Origin» була створена в Кремнієвій Долині групою системних програмістів 2006 року. Всі загадки та головоломки в кімнаті були запозичені з робіт Агати Крісті. Дуже швидко це місце набуло великої популярності серед туристів. Того ж року такі кімнати виникли в Гонконзі. Там вони були створені студентами, щоб якось урізноманітнити літні табори.

В Японії перші квест-кімнати створив 35-річний Takao Kato, працівник компанії SCRAP.Co в kyoto 2008 року. Понад 200,000 людей зіграло в квест-кімнатах в Японії, Китаї, Індонезії, Тайвані, Сингапурі і Сполучених Штатах від цього моменту.

В Сингапурі квест-кімнати появились 2011 року. Першою компанією там була Volume1: Escape from the Mysterious Cathedral.

2013 року Enigma Production в Сент Луїсі, Штат Міссурі відкрила квест-кімнату під назвою Trapped: A St. Louis Room Escape. Учасники мали 60 хвилин на командну роботу для вирішення лінгвістичних, математичних та логічних пазлів для доступу до ключа від кімнати.

Нарешті в Україні квест-кімнати почали з'являтись з 2014 року. Першою такою кімнатою у Києві був квест "Сон художника" від компанії "Замкнені", який відкрився 17 травня 2014 року. Згодом почало з'являтись більше квест-кімнат та квест-компаній. На сьогоднішній день квест-кімнати в Україні доступні майже в усіх великих містах. Діють такі компанії як Logikum, Secretorum Quest Rooms, Клаустрофобія[ru], Enigma, Изоляция, Keyhole, Escape quest та інші.

Принцип гри[ред. | ред. код]

Ви потрапляєте в гостьову кімнату, де вас зустріне адміністратор/оператор квесту і ознайомить вас з правилами та історією кімнати в яку ви потрапляєте. Вас просять залишити електронні пристрої в спеціальних камерах зберігання для того щоб під час процесу гриви не відволікались гаджетами які зазвичай забирають у нас багато часу, також це допомагає повністю поглинути у квестову реальність. У вашій команді може бути від 2 до 5 людей, залежно від віку та складності кімнати. Зазвичай діти до 14 років можут брати участь тільки якщо в команді є дорослі гравці. За вашою спиною зачиняють двері і ви опиняєтесь в кабінети Індіани Джонса, розслідуєте злочин вчинений маньяком, розгадуєте загадку в приміщенні Ніколи Тесли, намагаєтесь втекти з чергової пастки Джека Пили чи грабуєте банк. Кожна кімната має свій рівень складності. Є такі, де потрібно виконати дуже багато простих дій, а є такі, де їх мало, але над якими потрібно добре подумати. Є досить різні види головоломок, це може бути загадки на пошук, інтуїцію, уважність, логіку та інш. На перший погляд це звичайна кімната, яка не містить жодних секретів, проте, якщо почати її уважно досліджувати, можна знайти дуже багато загадок. Ви шукаєте ключі, відкриваєте кодові замки, взаємодієте з різноманітними предметами та електронними механізмами , знешкоджуєте бомби, рятуєте древні реліквії, опиняєтесь в ролі мисливця за вампірами, відновлюєте рівновагу чотирьох стихій старовинними рунами і тому подібне. Все зроблене таким чином, що на деякий відрізок часу ви потрапляєте в зовсім іншу реальність, і забуваєте про рутинні проблеми повсякденності.

Враження[ред. | ред. код]

В більшості випадків у вас на все-про-все є 60 хвилин. В деяких випадках відведеного часу може бути більше . Це набагато цікавіше, ніж комп'ютерні ігри, так як ви можете доторкнутись до всіх предметів, дослідити їх, все відбувається з вами наче в грі але це реальність. Це гра з вашими емоціями, оскільки підсвідомо ви розумієте, що часу у вас обмаль і з цієї кімнати ви можете не вибратись. Кожного разу, розгадуючи головоломку і проходячи гру далі й далі.. ви затамовуєте подих і переживаєте найкращі відчуття, коли або механізм спрацьовує і відкривається. Також в кімнаті можна відкрити потаємні дверцята, сейфи, люки, приховані переходи в іншу кімнату і тому подібне. Найбільше вражає атмосфера, яка там панує. Кожна компанія зацікавлена зробити максимально реалістичний антураж який би відповідав тематиці кімнати, щоб гравці повністю відчували себе частинкою сюжету. В деяких кімнатах атмосферу додає не тільки антураж і тематичні аудіозаписи, а ще й живі актори, але цим можуть похвалитися досить мала кількість квест-кімнат. Таким чином інтер'єр і атмосфера кожної кімнати зроблена відповідно. Це і дух середньовічного замку в кімнаті "В'язні Дракули", мантії і посохи в кімнаті «Відьмак», розслідування злочину у лігві маньяка який от-от схопить вас и ви опинитеся у його в пастці.

Вікові обмеження на цей вид розваг зумовлюється тим, що для дітей віком до 10 років ці загадки можуть бути надто складними.

Неважливо, чи ви вибрались з кімнати, чи ні! Але все ж такі більшість компанії дають можливість дограти свою квест-пригоду навість якщо ви не встигли вкластися в 60 хв. І взагалі кожен гравець за ту відведену годину гарантовано отримує задоволення від проведеного часу серед головоломок.

З чого починати?[ред. | ред. код]

Саме таке запитання виникає у всіх учасників квест-кімнат, коли їх закривають. Головне ніколи не забувати про час, але водночас не дуже квапитись! Обійдіть всю кімнату і просто огляньте її, нічого не торкаючись. Ви точно побачите якісь кодові замки, столи, тумбочки, ящики чи шухлядки. Пам'ятайте також, що ви не самі граєте, а що з вами є ще ваша команда. Неправильним є виконання одного завдання всією командою! Це забирає багато часу. Коли ви помітили всі замки, починайте відкривати шухляди, обшукувати одяг, розглядати малюнки. Практично кожен предмет, який ви знайдете, допоможе вам! Головне не братись до всіх предметів водночас. Якщо ви правильно дослідите всі предмети, точно зрозумієте, який предмет допоможе вам розгадати ту чи іншу головоломку. Крок за кроком ви наближатиметесь до своєї перемоги, головне грати командно і спілкуватись під час гри, кожна дрібниця може дати вам підсказку для рішення завдання або головоломки.

Нечесна гра[ред. | ред. код]

Можливі такі випадки, коли в ході гри ви знайдете спосіб обійти замок без ключа, чи зможете відкрити щось силою, а не розумом. Такі ситуації можливі, але не бажані. Люди приходять в квест-кімнати для того, щоб потренувати свій розум, а не м'язи. Якщо вам щось не вдається, краще скористайтесь підказкою, ніж ламайте предмети інтер'єру.

Також оператори/адміністратори квест кімнати просять не розповідати про те що ви побачите в кімнаті, деякі команди нехтують цим и розповідають про те що було в кімнати своїм друзям , таких людей зазвичай називають "спойлерами", таким чином команда яка все завчасно знає що будет в кімнати показають швидкі результати виходу з кімнати , тим сами порушуючи її реальну статистику і роблять це зовсім не "спортивними" методами, ажде сама суть квест-кімнати це не марафон за часом а заводолення під час проходження гри.

Посилання[ред. | ред. код]