Квол новогвінейський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Квол новогвінейський
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Сумчасті (Metatheria)
Ряд: Хижі сумчасті (Dasyuromorphia)
Родина: Кволові (Dasyuridae)
Рід: Квол (Dasyurus)
Вид: Квол новогвінейський
Біноміальна назва
Dasyurus albopunctatus
Schlegel, 1880
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Dasyurus albopunctatus
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Dasyurus albopunctatus
EOL logo.svg EOL: 323723
IUCN logo.svg МСОП: 6299
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 32545
Fossilworks: 247268

Квол новогвінейський (Dasyurus albopunctatus) — хижий сумчастий ссавець, поширений на острові Нова Гвінея, другий за розміром представник ряду хижих сумчастих (Dasyuromorphia) Нової Гвінеї після квола бронзового (D. spartacus). Новогвінейський квол є одним з 6 сучасних видів кволів, чотири з яких водяться виключно в Австралії та на Тасманії, а два, включаючи і цей, на Новій Гвінеї.

Опис[ред.ред. код]

Це відносно невелика тварина, що важить близько 0,5 кг. Тіло буре або чорне, з білими плямами, відсутніми на хвості. Зовнішнім виглядом тварина нагадує опосума, але інколи її називають «сумчастим котом». Лапи мають поперечні подушечки, зручні для лазіння по деревам, хоча більшу частину часу тварина проводить на землі.

Стиль життя[ред.ред. код]

Мешкає тварина в лісах високогір'їв острова, на висотах до 3 км над рівнем моря, зазвичай на висоті близько 1 км[1].

Харчується новогвінейський квол різноманітними тваринами, включаючи птахів, гризунів, інших сумчастих, плазунів та комах. Ці тварини здатні вбивати та пожирати жертву, більшу за розміром ніж вони самі[2]. Тварина веде нічний спосіб життя, але удень може приймати сонячні ванни. Гніздиться у скелях, порожніх деревах або невеликих печерах.

В неволі живе до 3 років[3].

Загрози та охорона[ред.ред. код]

Збільшення популяції людини, полювання собаками, розширення землекористування може впливати на цей вид (зокрема, потенційна втрата середовища існування через розширення площ олійних пальм). Цілком можливо, що вид залежить від конкуренції з введеними котами, але необхідне дослідження для підтвердження.

Вид був зареєстрований з ряду природоохоронних районів, в тому числі Область Збереження YUS на півострові Хаон. Вид не захищений будь-яким урядовим законодавством[4].

Посилання[ред.ред. код]