Квінз-гаус

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Квінс-гаус)
Перейти до: навігація, пошук
Квінз-гаус
англ. Queen's House'
Queens House 2006.jpg
Квінз-гаус, Гринвіч
Інформація
Країна Велика Британія
Квінз-гаус у Вікісховищі
Сходи-тюльпан (1635).

Квінз-гаус (англ. Queen's House, що перекладається як «будинок королеви») — невелика двоповерхова будівля з мінімальним декором, побудована для королеви Анни Данської в 1614-17 рр. у Гринвічі за проектом архітектора Ініго Джонса. Вона входила в комплекс королівського палацу часів Генріха VIII, на місці якого Крістофер Рен згодом вибудував Королівський морський госпіталь (нині Національний морський музей).

Квінз-гаус — наріжний камінь британської архітектурної традиції і перший на півночі Європи приклад палладіанського стилю. При проектуванні будівлі Джонс, ймовірно, відштовхувався від вілли Медічі в Поджо-а-Кайа. З вікон палацу відкривається вид на Темзу. Разом з навколишніми будівлями Рена Квінз-гаус із 1997 року перебуває під охороною ЮНЕСКО як пам'ятник усесвітньої спадщини.

Свого остаточного вигляду Квінз-гаус набув після того, як у 1635 році Джонс перебудував його для нової королеви Генрієтти Марії. Вже через сім років спалахнула перша Громадянська війна, і королева втекла з Англії. Плафони, виконані для палацу італійцем Ораціо Джентілескі, збереглися і були згодом перевезені в Мальборо-гаус в центрі Лондона. Решта палацових інтер'єрів в основному втрачені.

У XVIII-XIX століттях Квінз-гаус використовувався для потреб Адміралтейства, зокрема, тут розміщувався військово-морський коледж. У 1807 р. палац був сполучений з низькими колонадами. Ретельна реставрація Квінз-гауса була здійснена в 1986-99 рр.. На лузі перед ним під час Олімпіади 2012 року пройшли змагання з кінних видів спорту.

Палац королеви в оточенні колонад регентського періоду