Квінс-гаус

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Квінс-гаус, Грінвіч
Сходи-тюльпан (1635).

Квінс-гаус ( Queen's House, що перекладається як «будинок королеви») - невелика двоповерхова будівля з мінімальним декором, побудована для королеви Анни Датської в 1614-17 рр. в Гринвічі за проектом архітектора Ініго Джонса. Вона входила в комплекс королівського палацу часів Генріха VIII, на місці якого Крістофер Рен згодом вибудував Королівський морський госпіталь (нині Національний морський музей).


Квінс-гаус - наріжний камінь британської архітектурної традиції і перший на півночі Європи приклад палладіанського стилю. При проектуванні будівлі Джонс, ймовірно, відштовхувався від вілли Медічі в Поджо-а-Кайа. З вікон палацу відкривається вид на Темзу. Разом з оточуючими його будівлями Рена Квінс-гаус із 1997 року перебуває під охороною ЮНЕСКО як пам'ятник Всесвітньої спадщини.

Свій остаточний вигляд Квінс-гаус набув після того, як в 1635 році Джонс перебудував його для нової королеви, Генрієтти-Марії. Вже через 7 років спалахнула громадянська війна, і королева втекла з Англії. Плафони, виконані для палацу італійцем Ораціо Джентілескі, збереглися і були згодом перевезені в Мальборо-гаус в центрі Лондона. Решта палацових інтер'єрів в основному втрачені.

У XVIII-XIX століттях Квінс-гаус використовувався для потреб Адміралтейства, зокрема, тут розміщувався військово-морський коледж. У 1807 р. палац був сполучений з низькими колонадами. Ретельна реставрація Квінс-гауса була здійснена в 1986-99 рр. На лузі перед ним під час Олімпіади 2012 року пройшли змагання з кінних видів спорту.

Палац королеви в оточенні колонад регентського періоду