Квінт Мінуцій Ферм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Квінт Мінуцій Ферм
Народився невідомо
Помер 188 до н. е.
Фракія
вбито
Громадянство Стародавній Рим
Діяльність політик, військовий очільник
Звання консул
Термін 193 рік до н.е.
Попередник Тиберій Семпроній Лонг
Наступник Гней Доміцій Агенобарб
Батько Авл Мінуцій Ферм
Рід Мінуції

Квінт Мінуцій Ферм (*Quintus Minucius Thermus, д/н —188 до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з впливового плебейського роду Мінуціїв. Кар'єру розпочав під час Другої Пунічної війни. У 202 році до н. е. стає військовим трибуном. Бере участь в африканській кампанії під орудою Публія Корнелія Сципіона. Звитяжно бився при Замі, захищаючи лівих фланг.

У 201 році до н. е. обирається народним трибуном. На цій посаді домігся прийняття рішення щодо продовження повноважень Сципіона в Африці. У 198 році до н. е. він вже курульний еділ. У 197 році до н. е. призначається до колегії триумвірів щодо облаштування колоній у Кампанії (Путеоли, Волтурн, Літерн, Салерн, Буксент).

У 196 році до н. е. обирається претором. В якості провінції отримує Ближню Іспанію. Тут здобуває перемогу над повсталими іберійськими племенами бударами й бесадінами при Турді, за що отримує від римського сенату право на тріумф. У 194 році до н. е. знову приєднався до триумвірів, що займалися облаштування колоній у Кампанії.

У 193 році до н. е. обирається консулом (разом з Луцієм Корнелієм Мерулою). У 192–190 роках до н. е. в якості проконсула керував Лігурією, де придушив повстання племен. За це отримав право на тріумф.

З 189 до 188 року до н. е. входив до сенатської комісії, яка займалася укладанням миру з Антіохом III, царем Сирії. На зворотньому путі у 188 році до н. е. Мінуція було вбито розбійниками у Фракії.

Джерела[ред.ред. код]

  • Friedrich Münzer: Minucius 65). In: Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft (RE). Band XV,2, Stuttgart 1932, Sp. 1967–1971.