Квінт Мінуцій Ферм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Квінт Мінуцій Ферм
Народився невідомо
Помер 188 до н. е.
Фракія
вбито
Громадянство Стародавній Рим
Діяльність політик, військовий очільник
Посада консул Римської республіки[d], давньоримський сенатор[d], Народний трибун, претор і Еділ
Звання консул
Термін 193 рік до н.е.
Попередник Тиберій Семпроній Лонг
Наступник Гней Доміцій Агенобарб
Батько Авл Мінуцій Ферм
Рід Мінуції

Квінт Мінуцій Ферм (*Quintus Minucius Thermus, д/н —188 до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з впливового плебейського роду Мінуціїв. Кар'єру розпочав під час Другої Пунічної війни. У 202 році до н. е. стає військовим трибуном. Бере участь в африканській кампанії під орудою Публія Корнелія Сципіона. Звитяжно бився при Замі, захищаючи лівих фланг.

У 201 році до н. е. обирається народним трибуном. На цій посаді домігся прийняття рішення щодо продовження повноважень Сципіона в Африці. У 198 році до н. е. він вже курульний еділ. У 197 році до н. е. призначається до колегії триумвірів щодо облаштування колоній у Кампанії (Путеоли, Волтурн, Літерн, Салерн, Буксент).

У 196 році до н. е. обирається претором. Як провінцію отримує Ближню Іспанію. Тут здобуває перемогу над повсталими іберійськими племенами бударами й бесадінами при Турді, за що отримує від римського сенату право на тріумф. У 194 році до н. е. знову приєднався до триумвірів, що займалися облаштування колоній у Кампанії.

У 193 році до н. е. обирається консулом (разом з Луцієм Корнелієм Мерулою). У 192–190 роках до н. е. як проконсул керував Лігурією, де придушив повстання племен. За це отримав право на тріумф.

З 189 до 188 року до н. е. входив до сенатської комісії, яка займалася укладанням миру з Антіохом III, царем Сирії. На зворотньому путі у 188 році до н. е. Мінуція було вбито розбійниками у Фракії.

Джерела[ред.ред. код]

  • Friedrich Münzer: Minucius 65). In: Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft (RE). Band XV,2, Stuttgart 1932, Sp. 1967–1971.