Квінт Помпей Фалькон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Квінт Помпей Фалькон
Народився невідомо
Сицилія
Помер після 140
Підданство Римська імперія
Діяльність політик, військовий діяч
Учасник Дакійські війни Траянаd
Посада консул-суффект
Військове звання legatus legionisd
Термін 108 рік
Попередник Марк Требацій Пріск
Наступник Публій Кальвізій Тулл Рузон
Брати, сестри Quintus Pompeius Priscusd
У шлюбі з Сосія Полія
Діти Квінт Помпей Сосій Пріск

Квінт Помпей Фалькон (лат. Quintus Pompeius Falco; ? — після 142) — військовий та державний діяч Римської імперії, консул-суффект 108 року.

Повне ім'я

[ред. | ред. код]

Квінт Росцій Целій Мурена Сілій Деціан Вібуллій Пій Юлій Еврікл Геркулан Помпей Фалькон (Quintus Roscius Coelius Murena Silius Decianus Vibullius Pius Iulius Eurycles Herculanus Pompeius Falco).

Життєпис

[ред. | ред. код]

Народився на Сицилії. Стосовно його батьків немає відомостей. У 97 році став народним трибуном. У 100 році — претор, військовим трибуном у X Парному легіоні. У 101–102 роках очолював V Македонський легіон, з яким брав участь у першій дакській війні імператора Траяна.

У 102 році призначено імператорським легатомпропретором до провінції Лікія і Памфілія. У 105–107 роках — імператорський легат—проретор Юдеї та очільник X Охороняючого протоку легіона. У 108 році став консулом-суффектом разом з Марком Титом Лустріком Бруттіаном. У 109 році увійшов до колегії квіндецемвірів. Того ж року став куратором віа Траяна.

У 116–117 роках керував провінцією Нижня Мезія як імператорський легат—пропретор, у 118–122 роках — провінцією Британія. Під час своєї каденції займався зведенням Валу Адріана, а також 118 року придушив повстання племен бригантів та селговів, вдерся до Каледонії. У 122–124 роках як проконсул керував провінцією Азія.

Згодом Квінт Помпей відійшов від державних справ, оселившись у власному маєтку поблизу Риму. Там він займався садівництвом. У 140 році тут Фалькона відвідав імператор Антонін Пій. Остання згадка про нього датується 142 році, коли Квінт Помпей Фалькон прислав листа імператору Марку Аврелію.

Родина

[ред. | ред. код]

Дружина — Сосія Полія, донька Квінта Сосія Сенеціона, консула 107 року

Діти:

Джерела

[ред. | ред. код]
  • John Hazel: Who's Who in the Roman World. 2. Auflage. Routledge, London 2002, ISBN 0-41-529162-3, S. 107. (англ.)
  • A.R. Birley, The Roman Government of Britain, Oxford UP, 2005, pp.114-119 (англ.)