Квінт Росцій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Квінт Росцій Галл (12662 роки до н.е.) — відомий давньоримський комічний актор часів пізньої Римської республіки, театральний новатор.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився у м.Солоній поблизу м.Ланувія. Був вільновідпущенником. Про життя мало відомостей. Більш за все відомий завдяки промові Цицерона. У 76 році до н.е. Гай Фанній Церея притягнув Росція до суду у зв'язку із суперечкою за 50 тисяч сестерціїв. Його з успіхом захищав Марк Туллій Цицерон.

Майстерність[ред. | ред. код]

Квінт Росцій мав приємне обличчя (окрім очей), мускулисту фігуру, а також витонченість та елегантність на сцені. Він вивчав виступи та жести накращих красномовців та адвокатів Риму, зокрема Квінта Гортензія Гортала. У подальшому сам Цицерон брав уроки у Росція. Диктатор Сулла дав Росцій золотий перстень вершника. наприкінці життя Росцій мав виличезні статки.

Росцій також відомий тим, що першим впровадив у давньоримському театрі деякі маски під час виступу. Це було пов'язано з тим, що актор був косоокий й тому не мав змоги грати головні ролі. Щоб приховати свій недолік Росцій й вигадав одягати маски. Окрім того, у Росція була власна театральна школа, де вів навчав молодих акторів.

Виходячи з власного досвіду Квінт Росцій Галл написав трактат, в якому він порівняв дії на сцені та риторику. Дотепер не зберігся.

Джерела[ред. | ред. код]

  • H.H. Pfluger, Cicero's Rede pro Q. Roscio Comoedo (1904).