Квінт Сервілій Цепіон Молодший

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Квінт Сервілій Цепіон Молодший
Quintus Servilius Caepio Minor
Народився 2 століття до н. е.
Помер 90 до н. е.
Діяльність дід Марка Юнія Брута
Посада Квестор
Батько Квінт Сервілій Цепіон
Рід Сервілії (рід)
Дружина Лівія Друза
Діти 1.Сервілія Цепіона
2. Гней Сервілій Цепіон
3. Квінт Сервілій Цепіон

Квінт Сервілій Цепіон Молодший (лат. Quintus Servilius Caepio Minor) — римський військовий, претор 91 до н. е., проконсул 90 до н. е. Воював за Рим в війні проти італійських племен.

Цепіон одружився з Лівією Друзі, сестрою Марка Лівія Друза Молодшого. Лівія народила йому трьох дітей: Сервілію (коханку Юлія Цезаря, матір Брута і мачуху Гая Кассія Лонгіна), Сервілію Молодшу і сина Квінта Сервілія Цепіона. Він розлучився з Лівією в результаті політичних і особистих розбіжностей з Друзами. Лівія пізніше вийшла заміж за Марка Порція Катона Салоніана і народила йому Марка Порція Катона Молодшого, найбільш одіозного і непохитного опонента Юлія Цезаря.

Цепіон став непохитним опонентом Друза, та його законам за якими намагалися дати громадянство всім італікам. Пліній Старший писав, що суперечка між ними виникла через золоте кільце. Ходили чутки, що Цепіон навіть брав участь у вбивстві Друза. Цепіон отримав посаду легата в римській армії. Його обманом виманили з безпечного місця, він був схоплений і страчений італіками.


Див. також[ред.ред. код]