Квінт Фабій Вібулан Амбуст

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Квінт Фабій Вібулан Амбуст
Ім'я при народженні Quintus Fabius Vibulanus Ambustus
Народився невідомо
Рим, Римська республіка
Помер невідомо
Громадянство Римська республіка
Місце проживання Рим
Діяльність політик, державний та військовий діяч
Суспільний стан патрицій
Посада консул
Термін 423 року до н. е.
Рід Фабії
Батько Квінт Фабій Вібулан

Квінт Фабій Вібулан Амбуст (лат. Quintus Fabius Vibulanus Ambustus; кінець V ст. до н. е.) — політичний діяч ранньої Римської республіки, консул 423 року до н. е., військовий трибун з консульською владою (консулярний трибун) 416 і 414 років до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Фабіїв. Син Квінта Фабія Вібулана, консула 467, 465, 459 років до н. е.

У 423 році до н. е. його було обрано консулом разом з Гаєм Семпронієм Атратіном. Він очолив війська, які рушили на допомогу Капуї проти вольсків та етрусків. Втім війна виявилася невдалою. Квінт Амбуст звинуватив у невдачі Гая Семпронія, на якого наклали штраф.

У 416 році до н. е. Вібулана було вперше обрано військовим трибуном з консульською владою разом з Авлом Семпронієм Атратіном, Марком Папірієм Мугілланом та Спурієм Навцієм Рутілом. Завдяки зваженим діям спонукав громадян до внутрішнього миру.

У 414 році до н. е. внаслідок нових конфліктів між патриціями та плебеями, легіонерами було вбито обраного військового трибуна з консульською владою Марка Постумія Альбіна Регілленса, а інших його колег розігнано, серед яких був й Квінт Фабій Вібулан Амбуст. Щоб виправити цю ситуацію його сенат призначив інтеррексом для обрання нових консулів. Останньому вдалося вгамувати пристрасті, а потім покарати вбивць Марка Постумія Альбіна. Про подальшу долю його відомості не збереглися.

Джерела[ред. | ред. код]

  • T. Robert S. Broughton: The Magistrates of the Roman Republic. Vol. 1: 509 B.C. — 100 B.C.. Cleveland/Ohio: Case Western Reserve University Press, 1951. (англ.)
  • Тит Лівій, ab urbe condita, IV 37,1 (лат.)