Квінт Фабій Вібулан (консул 467 року до н. е.)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Квінт Фабій Вібулан
Народився невідомо
Помер після 449 до н. е.

Діяльність політик, військовий очільник
Посада консул Римської Республіки[d], давньоримський сенатор[d], Префект міста і decemvir[d]
Звання консул
Термін 467, 465, 459 роки до н.е.
Батько Марк Фабій Вібулан
Рід Фабії
Діти Квінт Фабій Вібулан Амбуст

Квінт Фабій Вібулан (*Quintus Fabius Vibulanus, д/н — після 449 до н. е.) — військовий та політичний діяч Римської республіки.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з патрциіанського роду Фабіїв. Син Марка Фабія Вібулана, консула 483 та 480 років до н. е. Єдиний з роду, хто залишився після поразки при Кремері у 477 році до н. е.

У 467 році до н. е. обирається консулом (разом з Тіберієм Емілієм Мамерком). Під час своєї каденції з успіхом воював проти сабінян. також за його пропозицією утворено римську колонію у м. Анцій.

У 465 році до н. е. вдурге стає коснулом (разом з Титом Квінкцієм Капітоліном Барбатом). Цього разу він також завдав поразки еквам. У 462 році до н. е. призначається префектом Риму. На цій посаді не дозволив прийнятю законопроекта народного трибуна Гая Теренція Арса стосовно обмеження влади консулів.

У 459 році до н. е. втретє обирається консулом (разом з Луцієм Корнелієм Малугіненом Урітіном). Завдав поразки військам вольсків та еквів, відвоювавши Анцій та Тускул. за цю звитягу отримав від сенату триумф. У 458 році до н. е. вдруге стає префектом Риму, завданням якого було організувати оборону міста.

У 450 році до н. е. обирається децемвіром (разом з Аппієм Клавдієм, Титом Антонієм Мерендою, Квінтом Петелієм Лібоном Візолом, Марком Корнелієм Малугіненом, Луцієм Мінуцієм Есквіліном Авгуріном, Марком Сергієм Есквіліном, Цезоном Дуіллієм Лонгом, Спурієм Оппієм Корніценом, Манієм Рабулеєм). Зухвалість та утиски громадян налаштували плебс та сенаторів проти децемвірів. В цей час Вібулан він війну проти еквів та сабінян. Втім військо не бажало воювати за патриція. тмоу Фабій зазнав поразок від еквів при Альгіді та сабінян при Ереті. Зрештою владу децемвірів

Після повалення влади децемвірів у 449 році до н. е. за позовом народних трибунів вимушен був відправитися у вигнання. Подальша доля не відома.

Родина[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • T. Robert S. Broughton: The Magistrates Of The Roman Republic. Vol. 1: 509 B.C. — 100 B.C.. Cleveland / Ohio: Case Western Reserve University Press, 1951. Unveränderter Nachdruck 1968.