Квінт Цецилій Метелл (консул 206 року до н. е.)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Квінт Цецилій Метелл (240 — 175 роки до н.е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки, відомий красномовець.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з роду нобілів Цецилієв. Син Луція Цецилія Метелла, великого понтифіка. У 216 році до н.е. став членом колегії понтифіків. У 209 році до н.е. стає плебейським еділом, а у 208 році до н.е. — курульним еділом. У 207 році до н.е. служив легатом в армії Тіберія Семпронія Гракха, брав участь у битві при Метаврі проти Гасдрубалом Баркою. Був одним з посланців, хто сповістив сенату про перемогу над карфагенянами.

У 207 році до н.е. диктатор Марк Лівій Салінатор призначив Метелла начальником кінноти. У 206 році до н.е. був обраний консулом (разом з Луцієм Ветурієм Філоном). Вів війну проти карфагенян у Брутіумі, але активних дій не провадив. У 205 році до н.е. його повноваження були подовженні, а наприкінці року призначено диктатором для проведення виборів.

У 204 році до н.е. став членом комісії з розслідування порушення римського гарнізону у Локрах. Водночас у сенату захищав Публія Корнелія Сципіона Африканського. У 201—200 роках до н..е Метелл був одним з децемвирів, хто займався розподілом землі поміж ветеранів. У 185—184 роках до н.е. Метелл був членом посольства, яке спочатку займалося суперечками Пилипа V, царя Македонії із сусідами, а потім конфліктом між ахейцями та спартанцями.

Родина[ред.ред. код]


Джерела[ред.ред. код]

  • Friedrich Münzer: Caecilius 81). In: Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft (RE). Band III,1, Stuttgart 1897, Sp. 1206–1207.