Квітництво (масив)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Квітництво
Квітництво

Мікрорайон Квітництво-2
Загальна інформація
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Адмінодиниця Київ
Транспорт
Зовнішні посилання:
У проєкті OpenStreetMap 421866 ·R (Київ)


Квітництво — житловий масив у Подільському районі Києва. Розташований на північ від Нивок між вулицями Маршала Гречка та Стеценка.

Опис[ред. | ред. код]

Складається з мікрорайонів «Квітництво-1» (від Інтернаціональної площі до Північно-Сирецької вулиці), «Квітництво-2» (від Північно-Сирецької вулиці до поліграфічного комбінату «Київська правда») і групи будинків по вулиці Котовського. Масив забудовувався одночасно з сусідніми Нивками п'яти- і дев'ятиповерховими панельними і цегляними житловими будинками з кінця 1950-х по кінець 1960; окремі будівлі будувалися до початку 2000-х років.

Назва масиву — від розташованих в околицях фруктових садів та квітництва. На схід від Квітництва розташовані завод «Квазар-мікро» і Сирецький лісопарк; на захід — дачне селище Берковець, на південь — Нивки, на північ — фруктові сади радгоспу «Пуща-Водиця» та масив Виноградар. Через масив проходять тролейбуси та автобуси, що сполучають Виноградар зі станціями метро «Нивки» та «Сирець», неподалік від масиву, в Сирецькому лісопарку, знаходиться кінцева зупинка тролейбусного маршруту № 5.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Шулькевич М. М., Дмитренко Т. Д. Київ: Архітектурно-історичний нарис. — К.: Будівельник, 1978.