Кебаб

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Види кебабів на грилі.

Кеба́б[1] (від перс. کباب‎‎ (kabâb) — «смажене м'ясо») — загальне найменування популярних у країнах Близького Сходу, Закавказзя і Центральної Азії страв зі смаженого м'яса.

У країнах колишнього Радянського Союзу дуже поширеним був люля́-кеба́б — східна страва у вигляді довгастої котлети, обсмаженої на шампурі. Готується з баранини, перемеленої із цибулею. Подається з лавашем чи завертається в нього.

В англомовних країнах кебабом прийнято називати шиш-кебаб (шашлик), який подається на шампурі, або дюнер-кебаб (шаурма) — м'ясну стружку из листкового м'яса, що обсмажується на вертикальному вертилі. На Близькому Сході різновидів кебаба значно більше: смажений кебаб, кебаб на грилі, страви з тушкованих шматочків м'яса різного розміру та навіть фаршу; кебаб подається в глибоких та мілких тарілках, а також у вигляді сендвічів.

Традиційно для кебаба використовується баранина, але, залежно від місцевих традицій і звичаїв, це може також бути яловичина, козлятина, курятина чи свинина; риба та морепродукти; основою для вегетаріанського кебаба слугують тофу і фалафель. Зараз кебаб став частиною повсякденної кухні в багатьох країнах світу. Кебабом також називають страви з тушкованого м'яса, наприклад, тас-кебаб (bowl kebab). У Єгипті хала-кебабом називають страву з тушкованої з цибулею яловичини.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  1. також трапляються назви каба́б, кабоб, кябаб, кавап тощо