Кенайський півострів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кенайський півострів
Wpdms shdrlfi020l matanuska river.jpg
Координати: 60°10′ пн. ш. 150°15′ зх. д. / 60.167° пн. ш. 150.250° зх. д. / 60.167; -150.250
Місцезнаходження Аляска (затока), Тихий океан
Країна США
Регіон Аляска

Кенайський півострів у Вікісховищі?

Кенайський півострів (англ. Kenai Peninsula, також півострів Кенай) — це великий півострів, який видається у Тихий океан з південного берега Аляски, США. Назва Кенай ймовірно походить з рос. Кенайская, російської назви для затоки Кука, що межує з півостровом з заходу та відокремлює його від решти Аляски.[1] Більша частина півострову адміністративно належить до округу Кенайський півострів.

Герасим Ізмайлов був першим європейцем, що дослідив та наніс півострів на карту в 1789 році; а от Атапаски та Алутики жили на півострові тисячі років.

Географія[ред. | ред. код]

Озера та гори Кенайського півострову

Півострів простягнувся приблизно на 240 км на південний захід від Чугацьких гір, на південь від Анкориджу. Він відділений від материка з заходу затокою Кука та зі сходу — затокою Принца Вільгельма.

Покриті льодовиками Кенайські гори (до 2 130 м.н.м.) тягнуться вздовж південно-східного краю півострова вздовж узбережжя Аляскинської затоки. Переважна частина цих гір включена до Національного парку Кенай-Фіордс. Північно-західне узбережжя півострова вздовж затоки Кука більш пласке та заболочене, зі значною кількістю малих озер. Всередині півострова є декілька великих озер, включно з Скілак (озеро) та Тустумена (озеро).

Річки півострова включають Кенай, відому своєю популяцією лосося, з притокою Російською; Касилов та Анкор. Затока Качемак, менша затока в більшій затоці Кука, вдається в південно-західну частину півострова.

В східній та південній частині півострова є багато льодовиків, зокрема тут розташовані льодовикові поля Сарджент та Гардінг та численні льодовики, що з них витікають.

Міста[ред. | ред. код]

На півострові розташовані декілька з найбільш населених міст південної Аляски, включно з Сьюардом на березі Аляскинської затоки, Солдотна, Кенаєм та Купер Лендінгом вздовж затоки Кука, та Гомером на затоці Качемак, а також менші селища та поселення.

Транспорт[ред. | ред. код]

Місто Гомер є відомим закінченням системи асфальтованих автомагістралей в Північній Америці та є популярним туристичним напрямком для автотуристів, які доїхали до Аляски з нижніх 48 штатів. Сьюард є південним кінцем Аляскинської залізниці. Регулярні авіарейси здійснюються до аеропортів Кенай та Гомер, Солдотна та Сьюард. Сьюардська автомагістраль з'єднує Сьюард з Анкориджем, а автомагістраль Стерлінг є хребтом, що поєднує інші великі міста півострова з Анкориджем.

Клімат[ред. | ред. код]

Клімат півострова є прибережним, тобто відносно м'яким зі значною кількістю опадів. Це одна з небагатьох територій Аляски, де можливе сільське господарство, а вегетаційний період достатній для заготівлі сіна та вирощування деяких інших культур.

Природні ресурси та економіка[ред. | ред. код]

Півострів має поклади природного газу, нафти та вугілля. Також розвинена риболовля — як комерційна, так і приватна. Велику долю займає туризм та суміжні галузі зі спорядження послуг гідів для мисливців та рибалок. Кенайський півострів відомий як «дитячий майданчик Аляски».

Примітки[ред. | ред. код]