Кенсінгтонський замок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Підключений замо́к Kensington на стороні ноутбука.

Кенсінгтонський замо́к — (англ. Kensington lock) — невеликий отвір у корпусі деяких ноутбуків, РК-моніторів та інших пристроїв, призначений для сполучення зі спеціальним замком (на зразок велосипедного замку) з сталевим тросом, що охоплює будь-який нерухомий, великогабаритний або важкий предмет. Застосування такої конструкції дозволяє знизити ризик крадіжки пристрою.

Деякі виробники пропонують пристрій, що нагадує Кенсінгтонський замок, але кріпиться до порту (COM, LPT або VGA).

Використання[ред. | ред. код]

Kensington замки можуть бути використані в найрізноманітніших умовах, як правило, як фактор стримування для запобігання крадіжки. Особи можуть використовувати їх в громадських місцях, таких як завантажених офісах, кафе, готельних номерах і бібліотеках. Компанії можуть використовувати їх для забезпечення потрібного устаткування, яке повинно бути залишено в громадських місцях, таких як комп'ютерні дисплеї в роздрібному магазині або відео проектори, що використовуються в конференц-залі готелю.

Користь[ред. | ред. код]

Кенсінгтонський замок легко долається зловмисником з відповідними інструментами, тому не запобігає спланованій крадіжці — до того ж багато моделей Кенсінгтонських замків легко ламаються. Зате він дуже ефективний проти крадіжок «на ривок», коли злодій хапає пристрій і біжить — в магазинах, готелях і т. д.

У деяких пристроях (наприклад, моніторах) щілина для замку пластмасова, і тому замок легко вирвати «з м'ясом». Втім, перепродати такий пристрій буде складно — по ушкодженнях корпусу очевидно, що його вкрадено.

Альтернативи[ред. | ред. код]

Деякі виробники пропонують подібні механізми блокування, які не вимагають спеціального отвору замка. Вони обладнують популярний порт, наприклад, VGA або порт принтера спеціальними гвинтами або ж отворами для кріплення замків на місці. Інші є повністю електронними, і випромінюють сигнал, якщо вони будуть вилучені з гнізда. Ці механізми більш універсальні, але займають цілий порт, який використовувати за основним призначенням неможливо.

Галерея[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]