Кенігзау

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Ке́нігзау (нім. Königsau) — німецька сільськогосподарська колонія, заснована в 1783 році в Галичині[1][2] в окрузі Дрогобич. Поселення було розташоване за 22 км на північному сході від Дрогобича і за 6 км на південному заході від Меденич.

Поселення було одним з багатьох поселень створених під час колонізаційної програми, розпочатої австрійським імператором Йосифом II, починаючи з 1782 року. Будинки і господарські будівлі будувались в селах з околицями, а ділянки землі були призначені в кожен будинок. Імператор Йосиф II запросив німецьких фермерів мігрувати в області. Обладнання для ферм, насінне зерно і все необхідне, щоб почати землеробство було надано урядом.

1 серпня 1934 р. в дрогобицькому повіті було створено гміну Меденичі з центром в с. Меденичі. В склад гміни входили сільські громади: Довге (Меденицьке), Йозефсберг, Кенігзау, Меденичі, Летня, Опарі, Ріпчиці[3].

Примітки[ред.ред. код]

  1. Штойко П. Географія німецьких колоній у Галичині кінця XVIII – початку ХХ століть, в НКГ. – С. 69
  2. Lepucki H. Dzialnosc kolonizacyjna Marii Teresy i Jozefa II w Galicji 1772-1790 z 9 tablicami i mapa // Badania z dziejow spolecznych i gospodarczych. Pod redakcja Prof. Fr. Bujaka. – Lwow, 1938. – N. 29. - 208 s.
  3. Розпорядження Міністра Внутрішніх Справ від 14 липня 1934 року про поділ дрогобицького повіту в львіській провінції на ґміни(сільські муніципалітети). Dz. U. z 1934 r. Nr 64, poz. 542

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]