Керавнійські гори

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Керавнійські гори
алб. Mali i Kanalit
Країна Албанія
Штат Вльора (область)
Довжина 100 км км
Найвища точка Чика (гора)
 - висота 2045 м
Керавнійські гори (Албанія)
Керавнійські гори
Керавнійські гори

Кера́внійські гори, Кера́вни, Акрокераунські гори (алб. Mali i Kanalit, грец. Κεραύνια Όρη), Хімарні гори або Хімара (Όρη Χειμάρας) — гірський масив на крайньому південному заході сучасної Албанії в албанській рив'єрі в області Вльора, що спускається схилами прямо в Іонічне море. Найвищий пік - Чика висотою 2045 метрів. Другий за висотою пік - Кьореш (алб. Qorres) висотою 2018 метрів. Починаються гори на півдні у Саранди, довжиною приблизно 100 кілометрів. Розділяється високогірним перевалом Логара[en] на західну і східну частини. Західним краєм є півострів Карабурун, чия грецька назва Акрокеравнія дає назву західній частині Керавнійських гір - Акрокеравнійські гори (алб. Malësia Akrokeraune, грец. Ακροκεραύνια Όρη). Продовженням гір є острів Сазані.

Карабурун, званий італійцями як мис Лінгвета (італ. Linguetta), разом з півостровом Салентина задає вузьку точку протоки Отранто [1] [2]. Давньоримський поет Вергілій писав в «Енеїді» [3]:

Йдемо морем, минаєм сусідню Керавнії землю: Звідки в Італію путь і шляхи найкоротші по хвилях.

Оригінальний текст (лат.)

 Prouehimur pelago uicina Ceraunia iuxta,
unde iter Italiam cursusque breuissimus undis.

У горах знаходиться Національний парк «Логара». Через перевал Логара у гори Чика проходить національна дорога SH8 і з'єднує Вльору, Орікум, Хімару і Саранду.

Грецька назва гір походить від грец. κεραυνός блискавка через те, що тут часто збираються хмари. Албанці часто називають гори на південь від Логари горами Вететимес (алб. Malet e Vetëtimes) від алб. vetëtimë блискавка.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Страбон. Географія. VI.III.5
  2. Адріатичне море
  3. Вергілій. Енеїда. III