Керамбіт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Керамбіт (також Karambit Minang, Karambit Minang Harimau, Karambit Taji) — ніж з вигнутим клинком і заточенням, як правило, з внутрішньої сторони. Ніж утримують зворотним хватом, протягнувши вказівний або великий (в одному з варіантів хвату — середній) палець в кільце. Лезо і вістря клинка орієнтовані від себе.

Батьківщиною керамбіта вважаються острова Малайського архіпелагу. Деякий дослідники географічно локалізують місце походження цього ножа на острові Суматра.

Народ мінангкбау, що населяв західну частину острова, використовував ножі з вигнутою формою в своїх війнах з іншими остров'янами. Найбільш стародавнє зображення керамбіта датується ХIV ст. На статуї цього періоду цар народу мінангкбау, що зображає бога Бхайрава (Бхайрава (санскр. भैरव) - «жахливий» - один з аватарів бога Шиви, найбільш лютий і кровожерливий), тримає в руках ніж керамбит класичної зігнутої форми.

Перша версія свідчить що керамбит - це похідне від сільськогосподарського інструменту малайзійців. Простіше кажучи, ця версія про те, що в основі ідеї керамбіта лежить сільськогосподарський серп для прибирання рису. На користь версії можна провести паралель між керамбіта і японським бойовим серпом Кама.

За іншою гіпотезою керамбит спочатку застосовувався в популярних на малайзійському архіпелазі півнячих боях. Для додання цього видовища більшої динаміки та драйву, до лап птахів прив'язували невеликі вигнуті ножики, які за формою нагадують півнячі шпору. Звідси два варіанти перекладу слова керамбит - Karambit Lawi Ayam (півняча шпора або шпора курчати) і Karambit Bulu Ayam (перо з півнячого хвоста)

-Безумовно, керамбит - один з найцікавіших ножів для ближнього бою. По деяким причинам.

-Керамбіт - ідеальна зброя для нанесення розпорювали порізів.

Завдяки рукояті з кільцем керамбит фіксується в руці мертвим хватом. Вибити його практично не можливо, навіть з мокрої долоні.

В силу анатомії людської руки, керамбіт, утримуваний зворотним хватом, не помітний в долоні і може залишатися таким аж до самого моменту нападу.

Керамбіт, затиснутий зворотним хватом, прекрасно лягає в траєкторію як прямих, так і бічних ударів.


P.S.

Кінець ХХ початок ХХІ століття можна назвати розквітом інтересу до цього ножа в світі. Після захоплених рецензій в рупорі МИРВ ножовий індустрії - журналі Blade до керамбіта стали придивлятися як індивідуальні майстри ножедели, так і великі виробники ножів.[ред. | ред. код]
Слід зауважити що керамбит не є холодною зброєю в силу свого ізогнуго леза. Згідно ФЗ «Про зброю» керамбит дозволений для вільного носіння і продажу не всієї території Російської Федерації. Ви можете купити ніж керамбит в МОБ, не боячись проблем з правоохоронними органами. Керамбіта, куплений у нас, може стати вашим надійним другом і помічником. Якщо у вас виникли якісь питання пов'язані з ножами керамбіта, задайте їх нам через форму зворотного зв'язку.[ред. | ред. код]

Вважається, що керамбіт виник серед жителів Мінангкабау в Західній Суматрі, де, згідно з фольклору, він був натхненний кігтями тигра .

Література[ред. | ред. код]