Керування повітряним рухом

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Авіадиспетчери за роботою

Управлі́ння пові́тряним ру́хом (УПР) - система організаційних і технічних заходів, що забезпечує порядок і безпеку польотів повітряних суден у повітряному просторі та обмін інформацією між авіадиспетчерами та екіпажами повітряних суден з використанням засобів радіозв'язку, аеронавігації та ЕОМ.

Комплекс управління повітряним рухом[ред.ред. код]

Комплекс управління повітряним рухом - сукупність служб, споруд і технічних засобів на території аеродрому, призначена для безпосереднього забезпечення зльоту, посадки і руління повітряних суден (літаків, вертольотів і планерів).

  1. Організація повітряного руху ( ОрПР ) . Робочі місця персоналу ( диспетчерів управління повітряним рухом ) , оснащені тим чи іншим обладнанням (від бінокля і радіостанції до автоматизованих робочих місць на базі швидкодіючих обчислювальних комплексів), знаходяться в будівлі командно-диспетчерського пункту (КДП), який зазвичай розташований поблизу перону в точці з хорошим оглядом всього льотного поля, злітно-посадкових смуг, руліжних доріжок і місць стоянок , а на ряді аеродромів - додатково в будівлях стартових диспетчерських пунктів (СДП), розташованих поблизу торців ЗПС.
  2. Служба електрорадіотехнічного забезпечення польотів - радіотехнічні комплекси, які дозволяють екіпажам повітряних суден вести зв'язок з землею, визначати своє місцезнаходження в тій чи іншій системі координат і витримувати задані траєкторії маневрування в районі даного аеродрому, а також захід на посадку, посадку, зліт і вихід з району аеродрому.

Див. також[ред.ред. код]