Китайська місія на Марс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Mars Global Remote Sensing Orbiter and Small Rover at IAC Bremen 2018 02.jpg
Макет ровера
Основні параметри
Організація Китайське національне космічне управління
Дата запуску 23 липня—5 серпня 2020
Ракета-носій Великий похід-5
Тривалість польоту орбітер прибуде 11-24 лютого 2021 і працюватиме 1 рік;
ровер висадиться 23 квітня 2021, працюватиме 90 солів
Технічні параметри
Маса загальна: 5 т;
орбітер: 3'175 кг;
ровер: 240 кг
Розміри ровера (2x1,6x08) м3

Китайська місія на Марс (2020) — проект відправлення Китаєм на Марс двох космічних апаратів: орбітера, який літатиме на орбіті червоної планети, та ровера (марсохода).[1][2][3] Місія є астробіологічною, тобто її метою є пошук існування «життя» на Марсі, як на поточний момент, так і в минулому, а також дослідження навколишнього середовища.

Китайська програма дослідження Марса стартувала у 2009 році у співпраці із Росією. Після невдалого запуску у 2012 році апарату Фобос-Ґрунт, що повинен був доправити до Марса китайський орбітер Інхо-1, Піднебесна вирішує започаткувати власну програму.

Посадка ровера здійснюватиметься за допомогою парашутів та двигунів, що сповільнюватимуть падіння, а також надувних подушок, що пом'якшать його. Живитиметься він від сонячних панелей, зондуватиме місячний ґрунт за допомогою радара та здійснюватиме його хімічний аналіз, шукаючи біомолекули чи біосигнатури. За наслідками роботи орбітера і ровера розроблять топографічні мапи марсіанської поверхні із вказанням характеристик ґрунтів, атмосфери (іоносфери), ділянок водяного льоду та інших зібраних даних.

Загалом буде використано 12 наукових інструментів:

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]