Кичун Григорій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Григорій Кичун
Народився 8 квітня 1886(1886-04-08)
Жужеляни
Австро-Угорщина
Помер 10 грудня 1927(1927-12-10) (41 рік)
Станиславів
Поховання Сапіжинський цвинтар
Громадянство Австро-Угорщина Австро-УгорщинаЗУНР ЗУНР
Національність українець
Відомий завдяки український педагог, громадський діяч
Alma mater Львівська академічна гімназія
Посада директор Станиславівської української гімназії
У шлюбі з Антоніна
Звання професор

Григорій Кичун (8 квітня 1886, Жужеляни — 10 грудня 1927, Станиславів) — український громадський діяч і педагог, професор, директор Станиславівської української гімназії. Засновник «Пласту» в Станиславові.

Григорій Кичун сидить п'ятий зліва.

Життєпис[ред. | ред. код]

Життєпис[ред. | ред. код]

Григорій Кичун народився 8 квітня 1886 року в селі Жужель (нині Жужеляни Сокальського району). Закінчив Львівську академічнічну гімназію[1]. Навчався у Львівському, Віденському та Ґрацькому університетах.

Започаткував перші гуртки «Пласту» при цісарсько-королівській українській гімназії на вул. на Липовій (нині Шевченка, 44). Одним із перших вихователів там був Дмитро Вітовський[2].

Під час Першої світової війни — старши́на Австрійської армії. У 1915 році на два роки потрапив у російський полон. У часи Українських визвольних змагань працював у Державному Секретаріяті освіти.

Після війни викладав у Станиславівській українській гімназії. Після переходу Миколи Сабата у Львівську академічну гімназію став директором закладу. Після Кичуна директором гімназії став професор Данило Джердж[3].

Григорій Кичун передчасно пішов з життя 10 грудня 1927 року. Був похований на Станиславівськім цвинтарі (нині на його місці Івано-Франківський меморіальний сквер).

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]