Кишеньковий злодій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Фокусник» (художник — імовірно Ієронім Босх).
Картина зображує фокусника, котрий маніпулює чашками і кульками, як це практикується з часів Стародавнього Єгипту. Гра в наперсток походить від цього старовинного фокуса. На передньому плані кишеньковий злодій, який працює на фокусника — обкрадає глядача, який нахилився, щоб краще розгледіти маніпуляції фокусника.

Кишеньковий злодій, кишенькова злодійка (також щипач, щипачка) — злочинець, що спеціалізується на крадіжках з кишень або сумок, які перебувають безпосередньо при потерпілих. Кишенькові злодії вважаються елітою злочинного світу.

Поняття кишенькової крадіжки в кримінальному законодавстві України

[ред. | ред. код]

Кишенькова крадіжка визнається злочином за Кримінальном кодексом України. Кишенькову крадіжку сучасне кримінальне законодавство визначає як таємне викрадення чужого майна з одягу, сумки, або іншої ручної поклажі знаходиться при потерпілому.

Кишенькова крадіжка відноситься до злочинів середньої тяжкості з максимальним покаранням у вигляді позбавлення волі на строк до п'яти років. Кримінальна відповідальність за вчинення кишенькових крадіжок настає з 14-річного віку.

Існують навіть спеціальні злодійські способи розрізання сумок і кишень, які називаються «конверт», «куточок», «верхівка». Сумки розрізають від низу до верху.

У культурі

[ред. | ред. код]

Жорж Милославьский --- Кшеньковий злодій

Галерея

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]