Києво-Печерський ліцей № 171 «Лідер»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Вхід до ліцею

Історія ліцею[ред.ред. код]

Києво-Печерський ліцей № 171 «Лідер» був заснований 1961 року Василем Єлисеєвичем Болдирєвим, як перша в місті Києві школа для старшокласників. В. Болдирєв став її першим директором. Перші два роки школа функціонувала в будівлі за адресою вул. Івана Кудрі, 22А, а з 1 вересня 1963 року школа знаходиться в будівлі за вул. Лейпцизькою, 11А. З 1966 року школа стала загальноосвітньою, з'явились молодші і середні класи, старші класи з поглибленим вивченням математики і фізики.

Вперше в Україні В. Болдирєв ввів у 171-й школі ставки завучів з виховної роботи, завучів за паралелями, кабінетну систему.

В 1974 році директором школи стала Ніна Федорівна Григоренко. Школа розвивалася, колектив вчителів продовжував удосконалення кабінетної системи, велася творча робота методичних об'єднань. В 1980 в школі силами шефів ТЕЦ-5 на чолі з генеральним директором Євгеном Івановичем Чулковим була здоблена прибудова до школи, де розмістилися бібліотека, музей бойової слави, великий спортзал, а в 1986 створено кабінет інформатики.

В 1987 році школу очолив Дмитро Григорович Кравченко. Почалася робота з реконструкції і удосконалення школи. Перебудовано було і систему управління і навчання. У лютому 1989 року з'явилась ідея відкрити ліцей. Вже через рік школа була перейменована у бюджетно-відомственну середню школу № 171, було відроджено історичну назву «Києво-Печерська», яка супроводжувала ряд навчальних закладів Києва починаючи з середніх віків. 18 квітня 1991 року школа отримала офіційний статус ліцею і ім'я «Лідер».

Ліцей зараз[ред.ред. код]

В наші часи ліцей «Лідер» орієнтується на вивчення фізики і математики. Випускники ліцею мають ряд нагород на міжнародних олімпіадах.

В ліцеї після сьомого класу йде розподілення за спеціальностями:

 • фізика
 • інформатика
 • біотехнології
 • економіка
 • лінгвістика
 • дизайн
 • основи юридичного права
 • математика

Ліцей першим в Україні ввів систему навчання за допомогою мультимедійних уроків.

В учнів 8-11 класів є додаткові уроки — технологічна школа, з відповідною здачею проектів в кінці року. Спеціальність техшколи залежить від профілю учня й класу. У 2007-2008 навчальному році було введено спецкурси - щосуботи після четвертого уроку кожен учень 8-11 класів йде на певний факультатив, який сам для себе обирає (математика, фізика, хімія, інформатика чи біологія). Часто факультатив проводять випускники ліцею.

Сильною в ліцеї є математика, більшою мірою завдяки заслуженим вчителям України Якіру Михайлу Семеновичу і Полонському Віталію Борисовичу. Починаючи з середини 1990-х, на Міжнародну олімпіаду з математики від команди України щороку потрапляє хоча б один учень «Лідеру» (з 6 учнів), а в 2000, 2004, 2007 роках — по три учні. В ліцеї вчилися по одному переможцю Міжнародних олімпіад з фізики й біології і два — з інформатики. Переможців Всеукраїнських олімпіад в «Лідері» з математики, близько 300. Всі вони — учні математичних класів.

Внутрішні свята[ред.ред. код]

Головним внутрішнім святом є День Ліцею. Щороку складається новий сценарій свята. У святкуванні беруть участь і вчителі, і учні, і батьки.

Також внутрішніми святами можна назвати тематичні тижні (тобто тиждень фізики, тиждень інформатики і т. д.). Такі тижні закінчуються олімпіадами чи іграми, тематика яких відповідає тематиці тижня.

В школі проводиться Туріада, КВК (для старших класів) і фестиваль «Зоряне сяйво» (для молодшої школи). Хоча в 2006—2007 навчальному році замість КВК було проведено Камеді Клаб.

Також в травні ліцей проводить щороку Київский Міжнародний математичний фестиваль.

Символіка ліцею[ред.ред. код]

В 1995 році була впроваджена символіка ліцею: прапор, герб, емблема і гімн, які сприяють національному вихованню ліцеїстів, відродженню вікових традицій українского народу.

Основним об'єктом в емблемі є літера М:

 1. Буква символізує математичний уклін навчального закладу
 2. Символ утворений двома буквами Л — Ліцей Лідер

В ліцеї введена шкільна форма.
У дівчат:

 • біла(чи світлих кольорів) блузка/теніска з комірцем
 • чорна спідниця (взимку штани)
 • шкільний піджак бордового кольору
 • на піджаку з лівого боку емблема ліцею

У хлопців:

 • біла сорочка
 • краватка/метелик
 • чорні класичні штани
 • шкільний піджак бордового кольору
 • на піджаку з лівого боку емблема ліцею

Посилання[ред.ред. код]