Київгаз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ПАТ «Київгаз»
Тип публічне акціонерне товариство
Форма власності публічна компанія
Галузь транспортування та розподіл природного газу
Гасло Сучасні рішення
Засновано 1946 рік
Штаб-квартира 01103, Україна, м. Київ, вул. Михайла Бойчука, 4-б
Сайт www.kyivgaz.ua

ПАТ «Київга́з»публічне акціонерне товариство, діяльність якого полягає у розподілі та транспортуванні газу у місті Києві. Компанія транспортує природний газ 778 тис. фізичних осіб та 1478 юридичних осіб, серед яких бюджетні установи, релігійні організації, приватні, теплокомунальні та побутово-комунальні підприємства. У межах своєї основної діяльності «Київгаз» здійснює проектування, будівництво та ремонт підземних і наземних газопроводів, обслуговує котельні, встановлює внутрішньобудинкове газове обладнання, лічильники тощо.

Київська система газопостачання є комунальною власністю територіальної громади міста, яку Київська міська рада передала у користування та управління «Київгазу». Столична система газопостачання складається з 4927 км газопроводів високого, середнього та низького тиску, 1457 газорегуляторних пунктів та 635 станцій катодного захисту.  

Структура[ред. | ред. код]

До складу ПАТ «Київгаз» входять:

  • головне підприємство;
  • три філії експлуатації газового господарства (ФЕГГ);
  • філія аварійно-відновлюваних робіт (ФАВР). Основний вид діяльності -  попередження та ліквідація аварійних ситуацій, а також підключення нових абонентів до газової мережі. Часто споживачі називають цей підрозділ «аварійна служба газу» або «104»;
  • дві філії експлуатації газових мереж високого та середнього тиску (ФЕГМ);
  • філія експлуатації газорозподільних пунктів та газових котелень;
  • філія «Спецавтогосподарство»;
  • філія «Спецгазбудмонтаж». Займається газифікацією будівель, встановленням лічильників та іншими роботами, пов’язаними з експлуатацією газопроводів, споруд на них, технічним обслуговуванням газових приладів;
  • філія захисту газових мереж від корозії.

Послуги[ред. | ред. код]

ПАТ «Київгаз» надає послуги з:

·        транспортування природного і нафтового газу розподільними трубопроводами (розподілення газу із газотранспортної мережі);

·        підключення до газової мережі;

·        підготовки та надання технічних умов на підключення споживачів газу до газових мереж міста;

·        узгодження та експертиза проектів з газифікації;

·        розробка проектно-кошторисної документації на газифікацію об'єктів тиском до 1,2 МПа;

·        встановлення, технічного обслуговування та ремонту газового обладнання;

·        ремонту та повірки побутових і промислових лічильників газу;

·        виконання будівельно-монтажних робіт зі спорудження систем газопостачання та прокладання

газових мереж;

·        здійснення планової та позапланової перевірок вузлів обліку газу юридичних та фізичних осіб;

·        продажу газового обладнання;

Історія компанії[ред. | ред. код]

Історія «Київгазу» нерозривно пов’язана із газифікацією Києва. 1945 року Рада Міністрів СРСР видала постанову про газифікацію української столиці в рамках великого проекту побудови магістрального міжміського газопроводу Дашава — Київ. На виконання цієї постанови у 1946 році Рада Міністрів УРСР створила трест «Київгаз». У серпні 1947 року робота з проектування газового господарства активізувалася: за той час у Києві було збудовано майже 75 км вуличних газопроводів та близько 65 км відгалужень до житлових будинків, комунально-побутових та промислових об’єктів. У вересні 1948 року в домівках киян запалали блакитні вогники. Найпершими газ у свої оселі отримали мешканці так званого будинку Морозова, що на перетині вулиць Володимирської та Льва Толстого.

У червні 1950 року трест «Київгаз» було перейменовано в Управління газового господарства м. Києва, яке у 1975 році реорганізувалося у виробниче об'єднання (ВО) «Київгаз». У серпні 1975 року для зосередження управління газопобутовими підприємствами та організаціями у межах єдиної республіканської організації було створено об'єднання «Укргаз», якому підпорядковувався і «Київгаз». Фундаторами «Київгазу» у період його створення і становлення були Володимир Мусійович Пеньок, Юхим Григорович Флейшмахер і Володимир Федорович Шевченко.

1990 року виробниче об'єднання «Київгаз» за рішенням трудового колективу вийшло зі складу «Укргазу». У серпні 1992 року ВО «Київгаз» реорганізувалося, і на базі його структурних підрозділів було створено державне комунальне підприємство (ДКП) газового господарства «Київгаз». Тоді ж виробничо-експлуатаційні контори перейменували в управління експлуатації газовим господарством. Упродовж 1992-1994 років «Київгаз» перебував у підпорядкуванні Київської міської державної адміністрації, а з липня 1994 року — Київської міської ради народних депутатів.

У 90-х роках підприємство, як і вся Україна, переживало нелегкі часи. Обсяги транспортування газу знизилися майже вдвічі (з 6,6 млрд м3 у 1990 році до 3,5 млрд м3 у 1998 році). Високий рівень інфляції, падіння життєвого рівня населення та закриття підприємств призвели до падіння платоспроможності за  надані послуги з газопостачання, що спричинило накопичення багатомільйонних боргів за газ.

Лише з 1999 року у Києві почалося поступове щорічне нарощування обсягів транспортування газу. У 2004 році обсяг транспортування збільшився на 35%  у порівнянні з 1998 роком і становив 4,7 млрд м3.

2003 року Київська міська рада реорганізувала ДКП газового господарства «Київгаз» у відкрите акціонерне товариство (ВАТ) «Київгаз», після чого управління експлуатації газовим господарством були перейменовані на філії.

У період незалежності України до 2010 року керівниками підприємства були Георгій Денисович Іваненко, Олександр Володимирович Таран, Болеслав Едуардович Бернацький, Сергій Євгенович Зубов, Сергій Петрович Слепкань.

Фаза модернізації[ред. | ред. код]

17 грудня 2010 року загальними зборами акціонерів головою правління ПАТ «Київгаз» обрано Горового Сергія Олександровича. На цьому ж засіданні обрано новий склад наглядової ради та ревізійної комісії. Згідно з вимогами закону ВАТ «Київгаз» перейменовано на публічне акціонерне товариство (ПАТ).

З 2011 року під антикризовим керівництвом Сергія Олександровича Горового було розгорнуто активну діяльність щодо докорінних змін у функціонуванні компанії, реформування механізмів роботи компанії та аспектів її діяльності:

·      оновлення газотранспортної мережі міста: повна реконструкція ШРП (568 од.), станцій катодного захисту (635 од.), більшої частини кількості ГРП (187 од.) та  ГГРП (4 од.). Запроваджено використання альтернативних джерел енергії у роботі ГТС;

·      оптимізація роботи аварійної служби: розробка інноваційного програмного забезпечення з автоматичною системою запису дзвінків та звітності, збільшення кількості опорних пунктів з 3 до 5, поповнення автопарку 24 новими автомобілями, заміна спецодягу та робочих інструментів. Унаслідок проведених змін покращилися показники її роботи: з 2010 року кількість аварійних заявок зменшилася на 24% (у 2010 р. – 20270, станом на кінець 2018 р. – 15405), на 39% зменшилася кількість аварійних випадків (у 2010 р. – 11863, станом на кінець 2018 р. – 7238), на 45% зменшилася кількість витоків газу на 45% (у 2010 р. – 13530, станом на кінець 2018 р. – 7470);

·      авторські розробки обладнання для ремонту газопроводів, що знаходяться під тиском задля безперебійної роботи мережі під час виконання робіт;

·      ремонт та організація робочого простору компанії у відповідності до потреб працівників та сучасних вимог;

·      створення комфортних центрів обслуговування абонентів, обладнаних електронною чергою;

·      розробка нових комунікаційних інструментів для взаємодії з абонентами та способів дистанційної передачі показників лічильників та документації. 100% обробка звернень, що надходять до контактного центру та центрів обслуговування;

·       розвиток активної соціальної позиції та діяльності з перетворення міського середовища.

У результаті вжитих заходів ПАТ «Київгаз» вийшов на рівень провідних газових підприємств світу з відповідним технічним забезпеченням та  професійним складом.

Соціальна відповідальність[ред. | ред. код]

Упродовж останніх років у межах компанії набула розвитку не тільки внутрішньокорпоративна діяльність, але і дії з якісних перетворень та змін міського середовища. Завдячуючи виваженим рішенням керівництва та ініціативності працівників підприємства, у Києві проводяться регулярні заходи з покращення благоустрою та допомоги соціально вразливим соціальним верствам:

·       зведення безпечного дитячого парку «Панди» - місця для дозвілля, центру навчання та проведення уроків для дітей;

·       фінансова та волонтерська підтримка дитячих будинків: київських, а також у дитячому будинку «Пролісок» у с. Вовчків (з періодичністю раз на 2-3 місяці); допомога школам-інтернатам №5 та №8, Дитячій лікарні №1 у Дніпровському районі; допомога у будівництві кінного загону у реабілітаційному центрі «Крок за кроком»;

·       проведення регулярних уроків з газової безпеки у школах;

·       організація адресної допомоги киянам пенсійного віку, що стоять на обліку у Шевченківському соціальному центрі;

·       фінансова та волонтерська підтримка притулку для тварин «Сіріус»;

·       благоустрій міського простору (зона відпочинку у м. Бортничі, парки «Орлятко», «Юність», «Феодори Пушиної», «Нивки», Співоче поле, прибудинкові території за адресами ).

Багатовекторна соціальна активність компанії призвела до оформлення у 2018 році відділу корпоративної соціальної відповідальності,  у межах якого діяльність працівників щодо міського благоустрою та соціальної допомоги набули скоординованого та організованого характеру.

Посилання[ред. | ред. код]