Київміськбуд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Київміськбуд
ПрАТ «ХК «Київміськбуд»
Тип Приватне акціонерне товариство
Форма власності приватне акціонерне товариство
Спеціалізація Будівництво
Засновано 1955
Штаб-квартира 01010, м. Київ, вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 4/6
Ключові особи Кушнір Ігор Миколайович(голова правління-президент)
Сайт www.kmb.ua

ПрАТ «ХК «Київміськбуд» — будівельна компанія України. Великий оператор ринку нерухомості, орієнтований на потреби громадян із середнім рівнем доходів.

Історія[ред. | ред. код]

Компанія була заснована в 1955 році зі створення Головного управління житлового і цивільного будівництва при Київському міськвиконкомі на базі спеціалізованих підприємств м. Києва. Метою створення “Головкиївміськбуду” було збільшення обсягів житлового та цивільного будівництва в столиці Україні, впровадження індустріальних методів житлового будівництва.

Уже в перші роки роботи обсяги будівництва “Головкиївміськбуду” у кілька разів перевищили обсяги, які виконували організації, які увійшли до його складу, а через десять років збільшилися майже в 30 разів.

Створення домобудівних комбінатів дало можливість почати в Києві багатопанельне домобудівництво, яке значною мірою поліпшило умови життя киян. Перший 5-поверховий панельний будинок був змонтований на бульварі Дружби Народів вже в 1958 році.

20 січня 1992 року "Головкиївміськбуд" було перетворено в корпорацію «Київміськбуд»..

12 вересня 1994 року Розпрорядженням представника Президента України в м. Києві Л. Косаковського № 786 корпорація була перетворена на державну комунальну холдингову компанію.

Об'єкти побудовані “Київміськбудом”[ред. | ред. код]

Силами працівників “Київміськбуду” збудована велика кількість об'єктів в Києві:

  • за часів радянської епохи збудовані готелі “Славутич”, “Либідь”, “Київ”, “Спорт”, “Хрещатик”, “Салют”, “Козацький”, меморіальний комплекс Великої Вітчизняної війни, споруда АСК телебачення, університети, універсами, промислові об’єкти і споруди, лабораторні корпуси та безліч інших об’єктів.
  • реконструйовані об’єкти – Палац культури “Україна”, Національна філармонія, оновлені площі та вулиці Києва, переобладнання транспортних вузлів біля станції метро “Почайна”, автовокзалу, площі Слави.
  • збудовані багатофункціональні транспортні розв’язки у кількох рівнях – по вулиці О. Теліги та Севастопольської площі.
  • спорудження Південного залізничного вокзалу, який побудований “Київміськбудом” за 158 днів.
  • реконструйований до Євро 2012 НСК "Олімпійський"

Статистичні дані[ред. | ред. код]

І, звичайно ж, реконструйований в установлені терміни спорткомплекс Олімпійський, який за час проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу Євро 2012 прийняв біля 350 тисяч уболівальників з 21 країни світу.

За час свого існування “Київміськбудом” побудовано місто, яке більш ніж в 9 разів перевищує житловий фонд довоєнного Києва; понад 45 мільйонів квадратних метрів житла; 651 дитячих садків; 345 загальноосвітніх шкіл; більше 200 великих комплексів охорони здоров’я; тисячі будинків і споруд торговельного та побутового обслуговування і виробничого призначення; десятки кінотеатрів, бібліотек, готелів; сотні лабораторних і навчальних корпусів, науково-дослідних інститутів і університетів; десятки тисяч кілометрів доріг, інженерних мереж та комунікацій різноманітного призначення. [1]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]