Київська кондитерська фабрика Рошен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Київська кондитерська фабрика Рошен
Тип кондитерська фабрика
Галузь харчова промисловість
Попередник(и) Київська кондфабрика імені Карла Маркса
Засновано 1874
Засновник(и) Валентин Єфімов
Штаб-квартира Київ
Територія діяльності Україна Україна
Продукція кондитерські вироби
Співробітники 3000
Холдингова компанія Roshen
roshen.ua/ua/about/factories/kiivska-fabrika-roshen-14-14-14-14/
Кондитерська фабрика «Рошен»

Київська кондитерська фабрика «Рошен» — найбільша кондитерська фабрика Києва, підрозділ кондитерської корпорації «Рошен».

Історія[ред. | ред. код]

Київська фабрика ROSHEN на Новий 2012-й рік

1874 року на Деміївці, тодішньому передмісті Києва, було відкрито Деміївський цукрорафінадний завод. Неподалік у 1886 році купцем Валентином Єфімовим було засновано кондитерську фабрику, на базі якої й було згодом створено сучасне підприємство — однак воно перейшло у корпуси колишнього цукрорафінадного заводу (будівлі фабрики «Валентин Єфімов», що розташовувались на Голосіївському проспекті, 58, зруйнували 2005 року). У 1923 році підприємство було перейменовано на честь Карла Маркса у 105-у річницю з його народження. В 2018 році фабрику перейменували в «Київська кондитерська фабрика „Рошен“».

Продукція[ред. | ред. код]

Асортимент підприємства нараховує понад 100 найменувань кондитерських виробів, серед яких шоколад, цукерки, торти, печиво, мармелад. Найвідомішими продуктами фабрики є «Київський» торт та цукерки «Вечірній Київ».

Пам'ятники[ред. | ред. код]

В листопаді 2016 Український інститут національної пам'яті вдруге надіслав листа до керівництва Київської кондитерської фабрики «Рошен», у якому нагадує про вимогу демонтажу пам'ятника Карлу Марксу на її території, в установленому Законом України порядку. Перший лист з нагадуванням про необхідність демонтажу пам'ятника К. Марксу Інститут надіслав 25 вересня 2015.[1] В грудні 2016 року пам'ятник було демонтовано[2].


Примітки[ред. | ред. код]

  1. ІНСТИТУТ ВЧЕРГОВЕ НАГАДУЄ ПРО ВИМОГУ ДЕМОНТАЖУ ПАМ’ЯТНИКА МАРКСУ НА ТЕРИТОРІЇ ФАБРИКИ «РОШЕН». Офіційний веб-сайт УІНП. 2016-11-09. Процитовано 2016-11-13. 
  2. Новини. www.roshen.com (uk). Процитовано 2017-05-22. 

Посилання[ред. | ред. код]