Київська школа економіки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Київська школа економіки
КШЕ
KSE Logo.gif
Назва латиною Kyiv School of Economics (KSE)
Тип приватний
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Засновано 1996
Директор Тимофій Милованов (в. о.)
Адреса Україна Київ, вул. Дмитрівська, 92-94
Сайт www.kse.org.ua

Київська школа економіки (Kyiv School of Economics, KSE) — дворічна англомовна магістерська програма з економіки денної форми навчання; заснована Консорціумом економічних досліджень і освіти (EERC) та Фондом Віктора Пінчука.

Відомості про школу[ред.ред. код]

Хоча школа не має державної акредитації, близько чверті її випускників продовжують навчання за кордоном на отримання ступеню PhD, що свідчить про міжнародне визнання та налагоджені міжнародні зв'язки. Програма має два напрямки: «Фінансова економіка» та «Економічний аналіз».

Місією школи є поліпшення економічного і ділового середовища, а також процесу формування публічної політики в Україні і сусідніх державах.

Програма залучає до викладання провідних фахівців західних університетів, які мають значний досвід дослідницької роботи. Учбовий план програми змодельований за зразком економічних і фінансових програм Північної Америки та Західної Європи. Всі студенти забезпечуються найавторитетнішими англомовними підручниками та доступом до сучасних світових економічних та наукових ресурсів. Студенти школи отримують доступ до підписних наукових архівів jstor.org[1] та EBSCOhost (сторінка пошуку).

Студенти школи навчаються у висококонкурентному середовищі заснованому на ефективній рейтинговій системі. Найкращі студенти за рейтингом мають значні пільги у вартості навчання (у 2008/09 — 20 безкоштовних місць), отримують шанс узяти участь у щорічних міжнародних обмінах (поїздки до Швеції і Норвегії) та стати «асистентом викладача» на другому році навчання. Школа також практикує правило «B-», за яким студенти, що не досягають «доброго» рівня успішності, вилучаються із програми.

За налагодженою домовленістю із Х'юстонським університетом[en] (США), студенти, що на кінець другого року навчання мають середній бал «B» та вище, крім диплому EERC отримують також диплом цього університету.

У 2005 році Київською школою економіки та Стокгольмським Інститутом Перехідної Економіки[2] було створено Київський Економічний Інститут (КЕІ)[3]. КЕІ є науково-дослідницькою організацією (див. аналітичний центр) і здійснює дослідження високого рівня складності у галузі економіки. Дослідженнями КЕІ, відповідно до домовленостей між Київською школою економіки та Київським економічним інститутом, займаються професори KSE.

Керівництво

Почесний голова KSE — Віктор Пінчук. Співголови Ради Директорів KSE — Андерс Аслунд (Інститут міжнародної економіки Петерсона[4]) і Регіна Ян[5] (Фонд Євразія). Директор KSE — Том Купе.

Публічні лекції[ред.ред. код]

У рамках проекту «Публічні лекції KSE» Київська школа економіки запрошує до України всесвітньо відомих економістів, політиків і публічних діячів для обговорення питань, що стоять перед Україною і світом. За майже чотири роки роботи проекту (від жовтня 2006) у його рамках з публічними лекціями виступили[6]:

  • Роберт Енгл, Нобелівський лауреат по економіці 2003 року;
  • Френсіс Фукуяма, професор міжнародної економіки Університету Джона Хопкінса;
  • Роберт Піндайк та Девід Рубінфельд, автори популярного підручника «Мікроекономіка»;
  • Джеймс Вульфенсон, дев'ятий президент Світового банку (1995-2005);
  • Колін Пауел, 65-ий Держсекретар Сполучених Штатів (2001-2005), генерал Військових Сил США у відставці;
  • Мохаммед Юнус, Нобелівський лауреат премії миру 2006 року;
  • Кофі Аннан, сьомий генеральний секретар ООН (1997-2006);
  • Лєшек Бальцерович, колишній віце-прем'єр і міністр фінансів Польщі, колишній голова Національного банку Польщі, 2011 року.

Крім того, в січні 2007 року проведено круглий стіл «Економічні перспективи космічних досліджень для України і світу» за участю Гайдемарі Стефанишин-Пайпер (Національна адміністрація по аеронавтиці і космосу NASA, США), Генрі Хертзфелда, професора Інституту космічної політики Університету Джорджа Вашингтона, Леоніда Кучми, другого президента України, та ін.

Зноски[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]