Київський камерний оркестр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Київський камерний оркестр — український камерний оркестр, що базується у Києві. Заснований у 1963 році, з 1972 веде діяльність у складі Національної філармонії України.

Оркестр був заснований Антоном Шароєвим і складався з молодих музикантів. Швидко здобув визнання в масштабах СРСР. Значимим періодом в історії колективу була перша половина 1970-х рр., коли акцент у репертуарі колективу було зроблено на новітній музиці. Оркестр взяв участь у фестивалі «Празька весна», багато гастролював по СРСР, здійснив ряд записів, серед яких «Варіації на тему Бріджа» Б.Бріттена та камерні твори Д. Шостаковича.

З 1990 року головним диригентом та художнім керівником оркестру є маестро Роман Кофман (колишній концертместр оркестру у його першому складі). Цикл концертів «Роман Кофман і його друзі» спонукав до виступів з оркестром таких солістів, як Наталія Ґутман, Владімір Крайнєв, Ґідон Кремер, Ліана Ісакадзе, Ерік Курмангалієв, Маквала Касрашвілі, Алєксєй Любімов, Серґей Стадлер, Наум Штаркман, Борис Перґаменщіков, Вікторія Лук'янець, Олександр Семчук. У сезоні 1998/1999 оркестр був базовим колективом фестивалю «Гранди мистецтва», що відбувався у Львові.

Художні керівники оркестру[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]