Київський стоматологічний інститут

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Київський стоматологічний інститут — інститут, що діяв у Києві в 1931–1955 роках. 1955 року реорганізований у факультет Київського медичного інституту.

Історія[ред.ред. код]

перша сторінка випускного альбому А. Я. Бублик, випускниці Київського стоматологічного інституту 1952 року, яка згодом багато років працювала стоматологом у селах Драбівського району Черкаської області
Обкладинка випускного альбому А. Я. Бублик, випускниці Київського стоматологічного інституту 1952 року

У 1931 р. стоматологічний факультет Київського медичного інституту було перетворено у самостійний інститут, який значною мірою був забезпечений викладачами клінічних і теоретичних дисциплін. У зв'язку з цим підвищився й авторитет професії лікаря-стоматолога серед молоді, зросла кількість студентів першого курсу, покращилась матеріально-технічна база навчання.

Розвиток інституту був перерваний німецько-радянською війною. 1941 р. інститут евакуйовано в Харків, а потім разом з Харківським стоматологічним інститутом до Фрунзе, де він функціонував як факультет Фрунзенського медичного інституту. Більшість співробітників та студентів пішли на фронт.

У 1945 р. стоматологічний факультет знову реорганізовується в стоматологічний інститут. Поступово розширювались його навчальні бази, формувались наукові та педагогічні кадри. Велика заслуга в цьому належала доценту кафедри анатомії О. А. Сушка, який в ті роки був директором Київського медичного інституту. У 1947–1948 навчальному році в інституті навчалось близько 1000 студентів. Унаслідок підвищення вимогам щодо якості підготовки молодих спеціалістів гостро постало питання про зміцнення клінічних баз, комплектування педагогічних кадрів, особливо із загальномедичних та теоретичних дисциплін, через що 1955 року стоматологічний інститут знову реорганізовано у факультет Київського медичного інституту.

Посилання[ред.ред. код]