Київхліб

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ПАТ «Київхліб»
Тип Публічне акціонерне товариство
Форма власності публічна компанія
Галузь харчова промисловість
Гасло «Вірність традиціям з 1930 року»
Засновано 1930, 1996
Штаб-квартира Київ, вул. Межигірська, 83
Ключові особи Череда Володимир Вікторович (Голови Правління)
Продукція хліб, кондитерські вироби
Співробітники 4000 [1]
Дочірні компанії 15 філій по Києву та області
kyivkhlib.ua

Публічне акціонерне товариство «Київхліб» — хлібопекарське підприємство, найбільший столичний виробник хліба, хлібобулочних та кондитерських виробів[2], створений на базі державного підприємства «Київхліб» у 1996 році. Одне з найбільших хлібопекарських підприємств України[3], до складу якого входять 17 хлібопекарських підприємств (дев'ять у Києві та вісім — у Київській області), ремонтно-монтажний комбінат, інформаційно-обчислювальний і навчальний центри та контора матеріально-технічного постачання «Київхлібпостач».

Усі хлібопекарські підприємства акціонерного товариства — сучасні високомеханізовані заводи, де постійно триває реконструкція, монтується нове устаткування, нарощуються потужності, підвищується технічний рівень, вживаються заходи щодо поліпшення якості продукції та розширення асортименту.Кожне підприємство має автомобільний парк. Це дає можливість своєчасно доставляти продукцію замовникам та організовувати виїзну торгівлю.

Потужність ПАТ «Київхліб» становить понад 1700 тонн на добу хлібобулочних і 12,6 тисяч тонн на рік кондитерських виробів, асортимент налічує 470 найменувань хлібобулочних і 500 [1]найменувань кондитерських виробів, більшість з яких розроблені спеціалістами акціонерного товариства. Тільки протягом 2002 року розроблено та затверджено документацію на 248 найменувань нових видів продукції, з яких 172 вже впроваджено у виробництво.

На хлібозаводах виготовляють дієтичні та діабетичні вироби. Майже всі вони розроблені спеціалістами акціонерного товариства і схвалені Міністерством здоров'я України.

Продукцію хлібозаводів презентують на виставках, споживчих конференціях, конкурсах, де вона посідає провідні місця, широко рекламують у фірмовій торгівлі, що налічує 90 одиниць, у тому числі 39 магазинів, які є на всіх заводах.

Соціально-побутова інфраструктура[ред. | ред. код]

Значна увага приділяється соціально-побутовим питанням: усі підприємства мають медпункти, їдальні, на заводах зі значною кількістю працюючих діють стоматологічні кабінети, кімнати відпочинку, сауни, басейни. З молодих працівників створені команди з семи видів спорту. Закінчується будівництво бази відпочинку на березі Чорного моря для працівників Білоцерківського хлібокомбінату.

Історія[ред. | ред. код]

Історія співпраці Київських хлібопекарських підприємств почалася більше 84 років тому, коли у 1930 р. був створений Київський трест «Головхліб». Спочатку до його складу входили в основному малопотужні пекарні й лише два новозбудовані на той час хлібозаводи — № 2 і № 3.

Піднесення промислового хлібопечення почалося після створення у 1931 р. об'єднання «Союзпромхлібопечення» та проектної організації «Хлібпроект», згодом — «Діпрохарчопром». Після цього у 1932 р. був збудований хлібозавод № 1, у 1934 р. — хлібозаводи № 4 та № 5.

У повоєнні роки, у зв'язку із зростанням населення Києва, виникла потреба у спорудженні нових хлібозаводів. У 1944 р. в складі тресту було організовано контору матеріально-технічного постачання «Київхлібпостач» з метою забезпечення хлібозаводів необхідною сировиною, паливом, будівельними та іншими матеріалами.

У 1948 р. на базі реконструйованої пекарні № 8, а також пекарень № 1 і № 7 було створено хлібокомбінат № 8.

У 1955 р. на базі ремонтних майстерень та деревообробного заводу трест почав працювати ремонтний комбінат, з 1966 р. — ремонтно-монтажний комбінат.

У 1961 р. Київському тресту хлібопекарської промисловості передані Білоцерківський, Васильківський та Фастівський хлібокомбінати. У 1965 р. став до ладу хлібозавод № 9 (нині дослідний хлібозавод), у 1972-му — хлібозаводи № 11 та Броварський, у 1975-му — хлібозавод № 12.

У 1976 р на базі Київського тресту хлібопекарської промис-ловості було створене Київське виробниче об'єднання хлібо-пекарської промисловості, згодом — Державне підприємство «Київхліб». У 1976 — 1977 рр. до його складу ввійшли Богуславськпй, Макарівський, Переяслав-Хмельницький і Сквирськнй хлібозаводи, а в 1988 р. — недобудований Славутицький хлібозавод, який став до ладу наприкінці цього ж року. І, нарешті, у 1995 р. було введено в експлуатацію новий хлібокомбінат № 10.

У 2016 на базі цеху № 2 від хлібокомбінату № 2 створено галерею сучасного мистецтва Хлєбзавод.

Власники[ред. | ред. код]

Серед членів наглядової ради підприємства значиться Владислав Атрошенко — депутат Верховної Ради від Чернігова.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б ПАТ «Київхліб». Архів оригіналу за 25 Жовтня 2014. Процитовано 25 Жовтня 2014. 
  2. Я працюю у ПАТ «Київхліб». The Village Україна. 11 липня 2018. Архів оригіналу за 26 Листопада 2020. Процитовано 5 лютого 2021. 
  3. Історія "Київхлібу" налічує понад 80 років. Зеркало недели | Дзеркало тижня | Mirror Weekly. Архів оригіналу за 13 Лютого 2021. Процитовано 5 лютого 2021. 

Посилання[ред. | ред. код]