Клан Белфор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Клан Белфор (шотл. – Clan Balfour) – клан Бальфур - один з кланів рівнинної частини Шотландії – Лоуленда. На сьогодні клан не має визнаними герольдами Шотландії вождя, тому називається «кланом зброєносців».

Гасло клану: Вперед!

Резиденція вождів клану: Замок Бурлей (шотл. - Burleigh Castle), Кінросс.

Історія клану Белфор[ред. | ред. код]

Назва клану Белфор виникла від назви землі та вотчини Белфор, що знаходиться біля злиття річок Оре та Левен в землі Файф.

Вперше клан Белфор згадується в історичних документах за 1304 рік. У документі згадується Джон де Белфор (шотл. - John de Balfure). Вільям де Белфор згадується в грамотах Дункана – графа Файф (1331 - 1335).

Майкл де Белфор згадується в грамотах короля Шотландії Девіда II щодо Ізабелли де Файф у 1365 році, той же Майкл де Белфор володів землями на кордоні Кіркнесса та Лоухора в 1395 році.

Джон Белфор отримав від короля Шотландії Джеймса ІІ (1437 - 1460) грамоти на володіння землею. Його нащадки служили при дворі короля Шотландії і пізніше стали називатися Белфор Берлі.

Нині існує більше 20 септ клану Белфор, що в різний час володіли різними землями в Файф.

Джеймс Артур Белфор (1848 – 1930) був прем'єр-міністром Сполученого Королівства Велика Британія з 1902 до 1905 року.

Джерела[ред. | ред. код]

  • http://www.scotclans.com
  • Way, George and Squire, Romily. Collins Scottish Clan & Family Encyclopedia. (Foreword by The Rt Hon. The Earl of Elgin KT, Convenor, The Standing Council of Scottish Chiefs). Published in 1994. Pages 84 - 85.