Клапан Dunlop

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Клапан Dunlop, (також відомий як клапан Woods або англійський клапан) — пневматичний зворотний клапан, використовується деяких країнах: Японії[1], Кореї, Індії, Пакистані, Нідерландах та інших. Клапан Dunlop ширший за клапан Presta і за розміром збігається з клапаном Шрадера і може використовувати отвори в дисках, аналогічні отворам під клапан Шрадера[2], крім того, при використанні відповідного адаптера, може замінити клапан Presta[3]. Заміна внутрішньої частини механізму клапана проста і не вимагає інструменту.

Клапан винайдений Джоном Бойдом Данлопом, шотландським винахідником, засновником компанії Dunlop Pneumatic Tyre Company. У 1887 році Данлоп розробив пневматичні шини для велосипеда свого сина, після того, як розрізав садовий шланг, згорнув його в два кільця і ​​зростив їх кінці. Для того, щоб накачане повітря не виходило, Данлоп винайшов особливий клапан, який автоматично закривається під тиском стисненого повітря в камері.

Пізніше Ч. Вудс, співробітник Dunlop Pneumatic Tyre Company, удосконалив клапан для використання його в камерах пневматичних шин[4].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. The Dunlop Valve: A very common bike valve in Japan! (How-To) // YouTube
  2. Inner tube buying guide. Архів оригіналу за 4 Вересня 2015. Процитовано 29 Серпня 2015.
  3. Sheldon Brown. Glossary: ​​Woods Valve. Архів оригіналу за 7 Жовтня 2021. Процитовано 29 Серпня 2015.
  4. John Boyd Dunlop. Архів оригіналу за 20 Квітня 2017. Процитовано 29 Серпня 2015.