Кларіче Орсіні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кларіче Орсіні
італ. Clarice Orsini
Народилася 1453[1]
Монтеротондо, Рим-Столиця, Лаціо, Італія
Померла 30 липня 1488
Флоренція, Флорентійська республіка
·туберкульоз
Діяльність аристократка
Знання мов італійська[2]
Рід Медічі
Батько Jacopo Orsinid
Мати Maddalena Orsinid
У шлюбі з Лоренцо Медічі
Діти (10) Лукреція Медічі, П'єро ді Лоренцо Медічі, Мадалена Медічі, Лев X, Джуліано ді Лоренцо де Медічі, Contessina de' Medicid і Luisa de' Medicid

Кларіче Орсіні (італ. Clarice Orsini; 1453, Монтеротондо — 1488, Флоренція) — італійська аристократка; дружина Лоренцо Медічі, мати римського папи Лева X.

Біографія[ред. | ред. код]

Кларіче і Лоренцо уклали шлюб за дорученням 7 лютого 1469 року. Шлюб був влаштований матір'ю Лоренцо Лукрецією Торнабуоні, яка зустріла Кларіче 28 березня 1467 року в соборі Св. Петра; дівчина підкорила Лукрецію красою і скромністю. Крім того, Лукреція хотіла одружити старшого сина на жінці зі знатної родини з метою підвищення соціального статусу Медічі. Придане Кларіче становило 6000 флоринів. Вона прибула до Флоренції 4 червня 1469 року.

Кларіче не була популярною у Флоренції, оскільки її сувора релігійність суперечила гуманістичним ідеалам епохи. Навіть сам Лоренцо надавав перевагу флорентійці Лукреції Донаті, якій він присвячував свої вірші.

З десяти дітей, народжених Кларіче в шлюбі з Лоренцо, троє померли в дитинстві.

Під час змови Пацці, метою якого було вбивство Лоренцо і його молодшого брата Джуліано, Кларіче з дітьми була відправлена ​​в Пістою.

Кларіче поверталася до Риму кілька разів, щоб відвідати своїх родичів; завжди їздила одна, оскільки Лоренцо не любив Рим. Вона також відвідала Вольтерру, Колле-ді-Валь-д'Ельсуу, Пассіньяно і інші місця в 1480-х. 30 липня 1488 вона померла від туберкульозу у Флоренції.

Примітки[ред. | ред. код]