Клеопатра I

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Клеопатра I
Κλεοπάτρα Σύρα
Клеопатра I
Клеопатра I
Цариця Єгипту
Початок правління: 193 до н. е.
Кінець правління: 176 до н. е.


Дата народження: 204 до н. е.
Дата смерті: 176 до н. е.
Дружина: Птолемей V Епіфан
Діти: 2 сина та 1 донька
Династія: Селевкіди
Батько: Антіох III Великий
Мати: Лаодіка III

Клеопатра I (204 до н. е. —176 до н. е.) — цариця Єгипту у 193 до н. е.180 до н. е. роках (формально, разом з чоловіком), у 180 до н. е.176 до н. е. роках (як регентша сина Птолемея VI).

Життєпис[ред. | ред. код]

Походила з династії Селевкідів. Донька царя Антіоха III та Лаодіки III. Після перемог його батька у V Сирійській війні, у 197 році розпочалися перемовини Сирії з Єгиптом щодо укладання миру, однією з умов якого став шлюб між Клеопатрою та Птолемеєм V. Протягом декількох років узгоджувалися пункти договору, саме весілля відбулося у 193 році до н. е. у м. Рафія (південна Палестина).

В Єгипті вона отримала титули Теї Епіфани та Адельфи. Поступово вона завоювала довіру чоловіка. З 187 року вона дедалі більше долучається до вирішення державних справ після отруєння чоловіка у 180 році до н. е. Клеопатра перебирає владу на себе, править замість свого малолітнього сина Птолемея.

Вона офіційно правило до самої смерті. Її ім'я завжди ставилося перед ім'ям сина-царя Птолемея VI. Також карбувала власні золоті монети.

Родина[ред. | ред. код]

Чоловік — Птолемей V Епіфан

Діти:

Джерела[ред. | ред. код]

  • Günther Hölbl: Geschichte des Ptolemäerreiches. Politik, Ideologie und religiöse Kultur von Alexander dem Großen bis zur römischen Eroberung. Wissenschaftliche Buchgesellschaft, Darmstadt 1994, ISBN 3-534-10422-6