Климент IX

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Климент IX
(Clemens PP. IX)
Pope Clement IX.jpg
C o a Clemente IX.svg
У миру Giulio Rospigliosi
Народився 28 січня 1600, Пістоя, Пістоя, Велике герцоґство Тосканське
Початок понтифікату 20 червня 1667
Інтронізація 27 червня 1667
Кінець понтифікату 9 грудня 1669
Попередник Олександр VII
Наступник Климент X


Портали: Католицтво


Климент IX (лат. Clemens PP. IX), Джуліо Роспільозі, італ. Guilio Rospigliosi; 28 січня 1600 — †9 грудня 1669) — 238-ий Папа римський, понтифікат якого тривав з 20 червня 1667 по 9 грудня 1669.

Життя[ред.ред. код]

Джуліо Роспільозі учився теології та філософії у Пізі. У 1644 був папським нунцієм в Іспанії. При папі Урбані VIII керував Конгрегацією папської держави. Папа Олександр VII призначив його кардиналом та Державним секретарем Ватикану.

Понтифікат[ред.ред. код]

Після 18 денного засідання Конклав вибрав 20 червня 1667 Джуліо Роспільозі наступним папою. Як Франція так і Іспанія вітали його обрання. На відміну від попередників його непотизм не був вираженй і родичі не брали участь у справах управління держави і церкви. Під час понтифікату постійно турбувався про об'єднання європейських сил проти загрози від турків. Однак не знаходив підтримки.

Клименту ІХ вдалося стабілізувати фінансові справи папської держави зруйновані попередником. Завдяки турботі про бідних здобув повагу серед римлян.

Ще в кардиналіські часи стає відомим лібретистом римської опери буфф. Відомі його лібретто до опер Chi soffre speri, Dal male il bene. Сприяє будівництву театру на місті міської тюрми. Перед самою смертю папа дізнався про втрату ним Кандії (нині Іракліон) - останнього християнського бастіону на зайнятому турками Криті. Папський флот, посланий туди під командуванням непота Вінченцо Роспільозі, зазнав поразки (6 вересня 1669).

За лише дворічного понтифікату папа Климент IX отримав багато прихильників та симпатиків і день його смерті став днем трауру для багатьох римлян.

Посилання[ред.ред. код]

Католицька енциклопедія англ.

Див. також[ред.ред. код]