Климпуш-Цинцадзе Іванна Орестівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Климпуш-Цинцадзе Іванна Орестівна
Іванна Орестівна Климпуш-Цинцадзе.jpg
Вересень 2017
Народилася 5 липня 1972(1972-07-05) (48 років)
Київ, СРСР
Громадянство українське
Національність українка
Діяльність політична діячка
Відома завдяки громадська діячка, політик
Alma mater Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова і Інститут міжнародних відносин Київського університету
Посада народний депутат України Верховної Ради IX скликання, Голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу
Термін з 29 серпня 2019
Партія «Європейська Солідарність»
Батько Орест Климпуш
У шлюбі з Арчіл Володимирович Цинцадзе
Діти Соломія, Меланія
Україна Народний депутат України
8-го скликання
ББП «Солідарність» 27 листопада 2014 14 квітня 2016
Україна Народний депутат України
9-го скликання
«Європейська Солідарність» 29 серпня 2019

Картка на сайті Верховної Ради України

Іванна Орестівна Климпуш-Цинцадзе (нар. 5 липня 1972(19720705), Київ) — український політик і громадський діяч, народний депутат України Верховної Ради IX скликання, Голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу (від 29 серпня 2019).

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України (16 квітня 2016 — 29 серпня 2019).

Народний депутат України Верховної Ради VIII скликання (27 листопада 2014 — 16 квітня 2016).

Життєпис[ред. | ред. код]

Іванна Климпуш-Цинцадзе народилася 5 липня 1972 року в Києві,[1] донька Ярослави Климпуш та Ореста Климпуша.

Освіта

В 1992 році — навчалася на курсі «Історія України. Українська література» у літній школі при Гарвардському українському дослідницькому інституті Гарвардського університету (США).

Протягом 1993 року навчалася міжнародних відносин у Державному Університеті штату Монтана (США).

У 1994 отримала диплом спеціаліста з відзнакою за фахом «Дефектологія, олігофренопедагогіка і логопедія» в Українському державному педагогічному університеті ім. М. П. Драгоманова (нині — Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова).

У 1998 здобула ступінь магістра з міжнародних відносин, референта-перекладача з англійської мови Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка (диплом із відзнакою).

Кар'єра

З 1991 працювала логопедом у дитячому територіальному медичному об'єднанні Старокиївського району.

У 1993 стала керівником проекту в ГО «Український незалежний центр політичних досліджень» у Києві. Пізніше очолювала Департамент міжнародних відносин центру.

З 1998 працювала у Київському центрі Інституту «Схід-Захід» на посаді керівника проекту. Із 2001 до 2002 виконувала обов'язки директора центру.

Із 2002 до 2007 була кореспондентом Української служби Радіо ВВС у США (м. Вашингтон) та на Кавказі (м. Тбілісі).

Від листопада 2007 працювала заступником директора та керівником програм міжнародної благодійної організації Open Ukraine Foundation, а з вересня 2009 і до травня 2011 обіймала посаду директорки фонду. Займалася стратегічним плануванням та оперативною реалізацією програм Фонду, спрямованих на підтримку міжнародного співробітництва України, публічної дипломатії, просування позитивного іміджу країни, міжнародного діалогу з питань безпеки.

Із середини 2011 року до обрання до Верховної Ради керувала Ялтинською європейською стратегією (YES) — міжнародною мережею, покликаною сприяти розвитку справедливої, демократичної та процвітаючої України і підтримці реформ, необхідних для європейської інтеграції України.

Рідна мова — українська. Вільно володіє російською та англійською. Розуміє та розмовляє польською, угорською та грузинською мовами.[2]

Громадська і політична діяльність[ред. | ред. код]

Народний депутат України Верховної Ради VIII скликання (27 листопада 2014 — 16 квітня 2016, пройшла до парламенту від партії Блок Петра Порошенка «Солідарність» під номером 61.[3]).

Працювала Першою заступницею Голови Комітету Верховної Ради України у закордонних справах[4], очолювала Постійну делегацію Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї НАТО[5], була членом Української частини Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС[6]. Очолювала міжпарламентську групу друзів «Україна — ЄС», групу з міжпарламентських зв'язків з Грузією[7], була Першою заступницею співголови групи з міжпарламентських зв'язків з США[8].

Від 16 квітня 2016 до 29 серпня 2019 — Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. В Уряді опікувалася темами європейської та євроатлантичної інтеграції України, а також питаннями гендерної рівності.

З 29 серпня 2019 року — Народний депутат України Верховної Ради IX скликання (пройшла до Парламенту під № 10 політичної партії «Європейська солідарність»), Голова комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом у Верховній Раді України IX скликання (з 29 серпня 2019 року)[9].

Є членом наглядових рад ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» та ГО «Український інститут публічної політики», членом громадського об'єднання "Асоціація випускників «Аспен-Україна»; входить до правління громадської організації «Український медіа центр» («Український кризовий медіа-центр»), правління YES.

12 грудня 2019 року Іванна Климпуш-Цинцадзе увійшла до складу Міжфракційного об'єднання «Гуманна країна», створеного для популяризації гуманістичних цінностей та захисту тварин від жорстокості.[10]

Публікації[ред. | ред. код]

Співавтор книги «Чорноморський регіон: співробітництво і безпека», що була опублікована в 2000 р. інститутом «Схід-Захід» у Нью-Йорку.

Родина[ред. | ред. код]

Заміжня. Чоловік — грузинський дипломат Арчіл Цинцадзе. Має двох доньок — Соломію та Меланію. Обидві навчаються в Кловському ліцей № 77. Батьки: мати — Ярослава, батько — Орест Климпуш, дипломат, інженер, український політик. Дід Дмитро Климпуш — головнокомандувач Карпатської Січі, військовий діяч, український націоналіст, народився на Закарпатті.[11]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Інтерв'ю: