Клинчук

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Клинч́ук — українське прізвище, на що вказує характерний суфікс -чук. Швидше за все, вона веде свій початок від прізвиська Клин, яке сходить до аналогічного номінальному.Прізвисько Клин могло відображати особливості як зовнішності, так і характеру предка. За іншою версією, прізвисько Клин походить від старовинного прикметника «клиністий», тобто «міцний (про людину)». Тому Клином могли прозвати кремезного, сильного, витривалого чоловіка. Гостра трикутна борідка "клином" також могла призвести до появи прізиська Клин.

Земельна ділянка у формі клина могла бути передумовою появи відповідного призвиська у її власника.

Згідно ще однієї, менш вірогідної гіпотези, прізвисько Клин пов'язано зі словом «клин» в значенні «ліс, що стоїть особняком на березі річки». В цьому випадку предок володаря даного прізвища був лісником або жив поруч з таким лісом[1].

Клин лягло в основу прізвища Клинчук. При утворенні слов'янських прізвищ використовувалися різні форманти: суфікси приналежності (-ов / -ев, -ін, -ський / -цький), зменшувальні суфікси (-онок / -енок, енко, ко, -ець, -ек, ик , -еня), суфікси по батькові (-овіч / -вич, ич) і ін. Клин, згодом отримав прізвище Клинчук.

Відомі носії:[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]