Клус

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пересування клусом

Клус (пол. klus від прасл. *klusati, *kljusati, *kъlsati)[1] або рись (варіант ранішого ристь), заст. ристь (від дав.-рус. ристати — «бігати, швидко ходити»)[2] — це спосіб пересування чотириногих тварин, при якому ліва задня нога піднімається, висить в повітрі та ступає майже одночасно з правою передньою, і, навпаки, права задня — з лівою передньою. Переміщення задніх та передніх ніг відбувається по діагоналі. Швидкий алюр, середній між чвалом та ступою.

Піаффе[fr] (від фр. piaffer) — одна з основних вправ «вищої школи» верхової їзди, вкрай укорочена, зібрана, висока і ритмічна рись на місці. Кожна діагональна пара ніг поперемінно піднімається і стає в постійному ритмі[3].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Етимологічний словник української мови : в 7 т. / редкол.: О. С. Мельничук (гол. ред.) та ін. — К. : Наукова думка, 1985. — Т. 2 : Д — Копці / Ін-т мовознавства ім. О. О. Потебні АН УРСР ; укл.: Н. С. Родзевич та ін. — 572 с.
  2. Етимологічний словник української мови : в 7 т. / редкол.: О. С. Мельничук (гол. ред.) та ін. — К. : Наукова думка, 2006. — Т. 5 : Р — Т / укл.: Р. В. Болдирєв та ін. — 704 с. — ISBN 966-00-0785-X.
  3. Словничок кіннотника. kavaleria.org.ua. Архів оригіналу за 18 липня 2019. Процитовано 19 липня 2019. 

Посилання[ред. | ред. код]