Клімат Великобританії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Клімат Великобританії класифікують як середньоширотний океанічний клімат (за класифікацією Коппена) з теплим літом, не дуже холодними зимами, але постійними опадами протягом всього року. Основні фактори, які впливають на клімат Великобританії це північне розташування країни (від 50° до 60° північної широти), близьке розташування відносно Атлантичного океану і течії Гольфстрім.

Оскільки Великобританія лежить на островах, то клімат тут дуже специфічний. На клімат дуже впливає тепла течія Гольфстрім. Клімат в країні вологий і м’який. Озера і річки замерзають дуже рідко. У всі пори року дуже часто йде дощ. Загальна середня кількість опадів є 1100 мм. Найвологіші місяці із вересня по січень. Крім того, Британія знаменита своїми туманами. Іноді тумани такі густі, що неможливо побачити щось у межах 2 або 3 метрів. Кожний, хто приїжджає до Великої Британії говорить, що вона здається єдиним великим красивим парком. Країна має океанічний і надто вологий клімат, з м'якою зимою і пасмурним літом, туманами та вітрами. Його формують атлантичні циклони. Більша частина опадів випадає на заході, особливо на західних схилах гір і нагір'їв (у середньому 2000 – 3000 мм на рік). Найменш волога частина країни — південний схід (у середньому 625 мм опадів щороку). У Великій Британії переважають опади у вигляді дощів, лише на півночі у горах протягом 1 – 2 місяців випадає сніг. Середня температура січня коливається від +7°С на півострові Корнуолл до +3,5°С у Східній Англії, однак бувають і морози до -15°...-18°С. Літо у країні прохолодне, середня температура липня становить +16°С, а в районі Лондона – +11°...+13°С.

Пори року[ред.ред. код]

Зима[ред.ред. код]

Зима в горах Шотландії

Зима у Великобританії триває від грудня до лютого. Ця пора року здебільшого холодна, волога і вітряна. Температури вночі взимку рідко опускаються нижче −10 °C (14 °F), а вдень рідко піднімаються вище 15 °C (59 °F). Опади є дуже частими протягом цих місяців, але сніг є досить рідкісним явищем, незважаючи на широти, у яких знаходиться країна.

До кінця зими температура погода переважно стабілізується: стає менш вітряно, випадає менше опадів, але тим часом температури знижуються, особливо у прибережних регіонах. Це пов'язано найбільше з тим, що у лютому північно-східна частина Атлантичного океану найхолодніша, оскільки остигає протягом грудня і січня. Однак початок зими характеризується дуже мінливою і вітряною погодою з частими штормами. Це переважно найвологіша і найвітряніша пора року.

Сніг випадає переривчасто і найбільше впливає на північні та східні регіони, Уельс, а також гористі території, зокрема верховини Шотландії, де рівень снігу в зимовий час є достатнім для того, щоби кататися на лижах на 5 найбільших курортах Шотландії. Проте сніг лежить навіть на цих територіях не довше тижня, оскільки переважно випадає із холодними північно-східними вітрами, а вони зі зміною тиску поступаються місцем невдовзі південним і західним вітрам. Однак, інколи можуть наступити знані похолодання, якщо з півноі прийдуть північні циклони (або Polar Lows). Вони приносять із собою переважно сильні заметілі, снігові бурі, — погода тоді погіршується практично на всьому острові, але найбільше страждає Шотландія — найпівнічніша країна Велликобританії. Протягом безвітряних або маловітряних періодів з високим тиском іній та тумани на дорогах можуть призвести до ускладнення пересування на транспортних шляхах.

Низькі температури взимку спричинені найбільше близькість Великобританії до моря. Найхолоднішими регіонами є гори Вейлсу та Північна Англія, а також внутрішні райони Шотландії, де середня температура становить від −3.6 °C (25.5 °F) до 2.3 °C (36.1 °F)[1] Прибережні території, особливо південні і західні переживають найтеплішу зиму з середньою температурою від 5 °C (41 °F) до 8.7 °C (47.7 °F)[2]

Весна[ред.ред. код]

Весна у Великобританії, як і в Україні, триває протягом березня — травня. Це зазвичай помірна прохолодна і суха пора року, оскільки Атлантичний океан за осінь і зиму втрачає тепло. Проте з кожним днем сонце піднімається, дні довшають і температура збільшується. Інколи у другій половині весни над Британією проходять грози і зливи.

Протягом березня в країні при низькій температурі може випадати сніг. Снігопади рідко, але також можуть траплятися і до середини квітня.

Низькі температури весною у Великобританії через її розташування відносно екватора. Більша частина Шотландії, гір Вельсу та Північної Англії — найхолодніші частини країни. Середня температура тут становить від −0.6 °C (30.9 °F) до 5.8 °C (42.4 °F)[3]. Найттепліші весни на півдні Англії, де середеня температура становить від 8.8 °C (47.8 °F) до 10.3 °C (50.5 °F).

Літо[ред.ред. код]

Літо триває з червня по серпень у найспекотніший сезон. Літній сезон часто може бути сухим, але опади можуть мати широкі локальні зміни у зв'язку з локалізованими грозами. Ці грози в основному відбуваються у південній, східній і центральній Англії і є менш частими та серйозними на півночі і заході.

Кліматичні відмінності в цей час року більше залежить від широти. Висока температура в південних і центральних районах країни, а найнижча на півночі країни. Як правило, літом температура рідко піднімається вище 30 ° С (86 ° F), що трапляється найчастіше, у Лондоні і на південному сході, ніж в інших частинах країни.

Осінь[ред.ред. код]

Осінь у Великобританії триває з вересня по листопад. Сезон горезвісний за те ,що невирішеними, як прохолодне повітря переміщається полярний південь слідом за сонцем, він відповідає тепле повітря тропіків і виробляє області велике хвилювання, за якою країна перебуває. У сполученні з теплим океаном за опалення протягом весни і літа, виробляє нестійкою погодою восени. Крім того, коли повітря особливо холодних температур на землю може бути холодним, ніж океан, в результаті чого значна кількість конденсації хмар і дощу, які приносять в країну. Атлантичний депресій протягом цього часу може стати інтенсивні і стійкі вітру ураганної сили (понад 119 кілометрів на годину (74 миль / год)) може бути записаний. Західні райони, будучи ближче до Атлантики, зазнають цих суворих умовах значно більшою мірою, ніж східні райони. Таким чином, восени, особливо остання частина вже під зиму, часто бурхливі часи року. Один особливо інтенсивний депресія була Велика Буря 1987. Разом з тим, Сполучене Королівство часто відчуває "Бабине літо ", коли температура ,особливо ночами, може бути дуже м'якою і рідко падає нижче 10 ° С (50 ° F). Такі заходи допомагають оточуючим Атлантичного океану і морів час на їх теплі, утримуючи країну в теплому повітрі, незважаючи на відносно слабкий нд Приклади цього були в 1985, 2005 і 2006, де вересні та жовтні, навіть більше того, бачили вище, середня температура якої відчував себе як продовження влітку, ніж восени. Осінь з 2000 року був дуже м'який, з помітним екстремальні опади, Великобританія бачили деякі з її вологою і сухою осінню після тисячоліття. Прибережні райони в південній частині Англії в середньому теплі осінь, з середньою температурою 10,7 ° C (51,3 ° F) до 13,0 ° C (55,4 ° F). Гірських районах Уельсу та Північної Англії, і майже всі з Шотландії, досвідом між середньою температурою 1,7 ° C (35,1 ° F) і 7.5 ° C (45,5 ° F). [

Посилання[ред.ред. код]

  1. Mean Temperature Winter Average. Met Office. Архів оригіналу за 2013-06-26. Процитовано 2007-08-14. 
  2. там же
  3. Mean Temperature Spring Average. Met Office. Архів оригіналу за 2013-06-26. Процитовано 2007-08-14.