Клімат США

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кліматичні зони континентальної частини США.
Карта середньорічних опадів континентальної частини США

Сполу́чені Шта́ти Аме́рики розташовані в різних кліматичних умовах. Бувши розсіченою горами, що простягаються з півночі на південь, країна незахищена з півночі й півдня.

Найбільша температура у Сполучених Штатах Америки спостерігається в Долині Смерті. Деколи температура піднімається там до 56 градусів вище нуля за Цельсієм.

Через великого розміру країни, її протяжності і широкої різноманітності географічних особливостей на території США можна знайти райони з практично будь-якими кліматичними характеристиками. Велика частина США (штати, розташовані на південь від 40 градуса с. Ш.) Розташовується в зоні субтропічного клімату, північніше переважає помірний клімат, Гаваї і південна частина Флориди лежать в зоні тропіків, а північ Аляски відноситься до полярних регіонів. Великі рівнини на захід від 100-го меридіана відносять до напівпустель, Великий Басейн і області навколо нього мають арідний, а прибережні райони Каліфорнії - середземноморський клімат. Тип клімату в межах одного поясу може істотно змінюватися залежно від рельєфу, близькості океану та інших факторів. Сприятливий клімат надав неабиякий вплив на заселення материка європейцями і багато в чому сприяв заняттю США лідируючих позицій у світі.

Кліматичні зони[ред. | ред. код]

Файл:США. (Середня температура).gif
Середня температура на території США.

Сполучені Штати Америки переважно розташовані в помірній і субтропічній кліматичних зонах. Аляска лежить у субарктичному й арктичному кліматичних поясах. Південна частина Флориди і Гаваї розташовані у тропічній зоні.

Клімат Тихоокеанського узбережжя[ред. | ред. код]

В північній частині тихоокеанського узбережжя спостерігається помірний клімат з прохолодним літом і досить теплою зимою без постійного снігу.

Південна частина тихоокеанського узбережжя має середземноморський клімат: тепле й сухе літо і холодну дощову зиму.

Клімат Атлантичного узбережжя[ред. | ред. код]

Клімат Атлантичного узбережжя — континентальний із прохолодним літом і досить теплою зимою з постійним снігом. Ближче до півдня клімат стає теплішим з теплими зимами і теплішим літом.

У горах Аппалачі є континентальний клімат з теплим літом і холодною зимою з постійним сніговим покриттям.

Клімат Кордильєрів[ред. | ред. код]

Кордильєри мають екстремальні кліматичні умови з дуже холодними зимами й дуже теплим літом.