Клінкерна термопанель
Клі́нкерна термопане́ль — монолітна конструкція з клінкерною плиткою та утеплювача, зрощена за допомогую поліуретанового клею під великим навантаженням. Клінкерна термопанель призначена для зовнішнього оздоблення фасаду будівель. Є одним з різновидів термопанелей.
Зміст
Особливості матеріалу[ред. | ред. код]
Екструзійний пінополістирол (XPS, ЕРС) — Скорочена назва — ЕРС або XPS. Іншими словами — екстрадований пінополістирол. Вперше цей матеріал для теплоізоляції був створений в Сполучених Штатах Америки (1941 рік). Даний вид утеплювача застосовується досить широко: утеплення фундаменту і цоколя, цегляної або будь-який інший кладки, штукатурення фасаду будівлі, будь-яких видів покрівлі, підлоги (як звичайного, так і теплого). Його застосовують і в дорожньому будівництві (автомобільному і залізничному), щоб уникнути промерзання землі і сполученню ґрунту.
Пінополістирол екстрадований є відмінним теплоізоляційним матеріалом для спортивного майданчика, льодової арени або холодильної установки. Екструзійний пінополістирол відрізняється від пінопласту процедурою гранулювання. При створенні звичайного пінопласту мікрогранули «пропарюють» з використанням водяної пари. Збільшуються вони за рахунок підвищення температури і повністю заповнюють форму піною. При виготовленні екструзійного пінополістиролу використовується спосіб екструзії. Виробник змішує полістирольні гранули з використанням високих температур і підвищеному тиску, включаючи в процес виробництва вспенівающий агент, після чого все видавлюється з екструдера.
Якість екструзійного пінополістиролу можна визначити просто: його структура рівномірна, пори закриті, діаметр комірки — 0,1 до 0,2 мм. eкструзійний пінополістирол щільності від 38 до 45 кг на м³ має достатню міцність. Застосовують його в конструюванні злітної смуги, автомобільної і залізної дороги. Слід зазначити, що саме це його якість є головною перевагою. Даний вид будівельного матеріалу використовують не тільки у вигляді утеплювача, але і як несучі конструкції.
Теплопровідність екструзійного пінополістиролу складає від 0,029 до 0,034. Його мала вага також є незаперечним плюсом в його використанні — від 25 до 45 кг на м³. Водопоглинання мінімальне — від 0,2 до 0,4 %. Таким чином, за багатьма показниками екструзійний пінополістирол є найкращим серед утеплювачів з пінополістиролу на сьогоднішній день.
В конструкції клінкерних панелей на вентильованому фасаді присутні:
- зовнішній оздоблювальній матеріал (клінкерна плитка, впресована в плиту із скла та магнезиту, та змонтована на профіль сігма);
- теплоізоляційний шар (базальтова плитка с високою щільністю (кам'яна вата), котрий кріпиться на зовнішню поверхню фасаду за допомогою тарілчастих дюбелів).
Зовні фасад «клінкер магнезит» (по технології навісний вентильований фасад) оздоблюється клінкерною плиткою на стекло-магнезитовій плиті, котра виконує роль захисного шару для мінеральної вати від впливу довкілля та механічного пошкодження. Вона кріпиться на конструкцію з металу (профільна система навісного фасаду)
МОНТАЖ[ред. | ред. код]
Монтаж облицювального шару фасаду «клінкер+магнезит» здійснюється на спеціальній профіль с прошарком повітря 2-4 см до утеплювального шару (базальт). Ця система призначена для видалення зайвого скупчення вологи в конструкції, тому що матеріал — дуже схильний до паро проникності і в замкненому стіновому «пирозі» складно виводити вологу.
Шар теплоізоляції у навісній фасадній конструкції може бути як одношаровим так і двошаровим. Якщо ми застосовуємо одношарову базальтову панель, то щільність цього матеріалу повинна складати мінімум 135 кг/м3, якщо ж використовуємо двошарову базальтова плита, то щільність може складати мінімум 135 кг/м3, але вона не повинна бути нижче показника у наступному шару утеплення зовнішньої сторони.
Сьогодні в будівництві популярна клінкерна плитка під цеглу різних європейських виробників зі стандартними розмірами 260 мм на 60 мм, і товщиною від 8 мм, котра поєднується з вітражними системами та склінням.
Переваги технології навісних фасадів з клінкерними панелями[ред. | ред. код]
- 1. Естетичність;
- 2. Екологічність;
- 3. Надійність;
- 4. Безпека;
- 5. Уникнення появи грибка і цвілі (дихають стіни);
- 6. Довговічність (більше 50 років);
- 7. Доступність для багатоповерхівок, офісних центрів, будинків з великим; ;скупченням людей;
- 8. Пожежна безпека (клас горючості — НГ);
- 9. Затишок і тепло будинку ;
- 10. Доступність для реставрації старих будівель;
- 11. Універсальність монтажу (в будь-який час року);
- 12. Економія енергоресурсів;
- 13. Локальний ремонт в разі пошкодження окремих ділянок;
- 14. Монтаж на фасад з будь-якого будівельного матеріалу;.
- 15. Чи прийнятна також на вентильовані навісні фасади ціна, тому вони доступні в порівнянні з облицюванням клінкерною цеглою.
Ось основні переваги цього матеріалу:
- велика кількість варіантів застосування, які включають великий список типів підстав;
- створення тільки невеликих навантажень на несучі конструкції, а також фундамент споруди;
- можливість суміщення таких функцій, як пароізоляція, утеплення та гідроізоляція тільки в одному матеріалі;
- надання фасаду престижного зовнішнього вигляду;
- значне зниження витрат на опалення, якого можна досягти завдяки пониженому коефіцієнту теплопровідності матеріалу, а також відсутність будь-яких стиків;
- повна стійкість до таких проблем, як цвіль і грибок;
- гарний рівень вогнестійкості споруди, облицьованого такими термопанелями;
значні термін служби;
- зменшення великих витрат, необхідних для здійснення повних оздоблювальних робіт;
високий рівень придатності до ремонту (якщо якась частина облицювання фасаду буде пошкоджена, то ви зможете без особливих зусиль замінити будь-яку кількість панелей на нові).
Деякі виробники використовують не пінополіуретан, а екструдований пінополістирол. На відміну від пінополіуретану, який заливається в плитку, пінополістирол приклеюється до плитки на поліуретановий клей. Тому кріпильні направляючі вставляються в облицювальні плити вже на заводі, на робочому місці. Це дає такий ефект, що при кріпленні облицювання не виникає механічного впливу. Готова клінкерна плитка зазвичай має гребені і пази, які при обкладанні поверхні дозволяють створити ефект монолітності.
Клінкерні термопанелі мають високу міцність і низьке водопоглинання, яке залежить від ціни. Цей матеріал відомий не тільки технічними характеристиками, його можна обрати і за відмінний дизайнерський зовнішній вигляд. Термопанелі з клінкерної плиткою володіють насиченою кольоровою гамою і фактурою поверхні. Найчастіше імітується цегляна кладка, в якій цегла може бути фактурним, гладким і глазурованою. Іноді виробляють клінкерні термопанелі з фактурою каменя, в обох випадках відгуки про них позитивні.
Класифікація клінкерних термопанелей[ред. | ред. код]
Залежно від призначення:
- кутові;
- рядові;
- добірні;
- цокольні.
Залежно від використовуваного утеплювача:
Кількість шарів:
- 2 шари — утеплювач і плитка;
- 3 шари — вологостійка плитка, утеплювач і плитка;
- 4 шари — вологостійка плитка, вогнетривкий шар, утеплювач і плитка.
Джерела:[ред. | ред. код]
Ця стаття не містить посилань на джерела. |
На цю статтю не посилаються інші статті Вікіпедії. Будь ласка, скористайтеся підказкою та розставте посилання відповідно до прийнятих рекомендацій. |