Клітка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Hattingen Blankenstein - Bauernhausmuseum 05 ies.jpg

Клітка — це контейнер, призначений для утримання тварин у неволі. Зазвичай виготовлений з дротяної сітки чи решіток. Клітка перешкоджає своєму мешканцю втекти і захищає тварину від вторгнень та хижаків. Також, дозволяє безпечно спостерігати за ним. Існують різні типи кліток, їх розмір і форма залежать від призначення використання. Починаючи від великого вольєра, і закінчуючи вузькою кліткою тортур.

Клітки для тварин[ред. | ред. код]

Вольєр — це велика клітка для птахів. Клітка-огорожа для кроликів — це клітка без дна, яку можна переміщати по землі. Пастка — це клітка, призначена для ловлі диких тварин. Термін «клітка» також використовується як синонім слова «батарея».

Добробут тварин та законодавство[ред. | ред. код]

Різні закони, що регулюють утримання тварин у неволі, будь-то транспортування чи розведення, як правило, передбачають мінімальні розміри клітки або обладнання. Наприклад, швейцарське законодавство встановлює мінімальні внутрішні розміри кліток для домашніх тварин. Проте, Швейцарський Заповідник тварин (PSA) вказує на те, що навіть якщо ці розміри відповідають закону, вони далеко не задовільняють потреби виду. Тому на практиці необхідно забезпечити набагато більший простір для забезпечення добробуту мешканців[1]. Наприклад, Асоціації з охорони тварин проводять кампанію для поліпшення умов у транспортних клітках та заборони клітинних батарей, зокрема, для курей —несучок. Європейське законодавство повільно, але постійно розвивається. Поведінка споживачів також допомагає змінити умови утримання тварин[2] .

Клітки для людини[ред. | ред. код]


Культура[ред. | ред. код]

За аналогією, дитяча клітка для ігор — це дерев'яна, металева або пластикова конструкція, присутня на дитячих майданчиках (громадський сад, шкільний двір), на які діти можуть залізти.

У широкому значенні , клітка означає замкнений простір або, навпаки, ажурну конструкцію: у будівництві (сходова клітка, шахта ліфта), у годинному виробництві (рамка, у якій розташовані усі частини руху годинника), у спорті (ворота), у шахтах (евакуаційна).Шаблон:Etc Та загалом, у значенні позбавлення свободи (золота клітка).

Значення «клітка» має досить негативний підтекст, тому її дуже часто вживають як символ чи метафору для тюремного ув'язнення або обмеження життя.

Див. також[ред. | ред. код]

Шаблон:Autres projets

  • Крільчатник, Курник
  • Акваріум, Тераріум
  • Клітинна батарея
  • Клітка Фарадея

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Купівля кліток в Інтернеті[недоступне посилання з квітня 2019] , інформаційний лист Служби захисту тварин від швейцарської служби-PSA
  2. Яйця: що означає нове регулювання для курей-несучок? Архівовано 23 січня 2012 у Wayback Machine. , опублікована Фабіеном Брукаре, 5 січня 2012 року, на сайті Neo-Planete Архівовано 28 червня 2012 у Wayback Machine.

Посилання[ред. | ред. код]