Книга воєн Господніх

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Книга воєн Господніх
івр. סֵפֶר מִלְחֲמֹת יהוה

Книга воєн Господніх (івр. סֵפֶר מִלְחֲמֹת יהוה‎; Книга воєн Яхве) — одна з багатьох стародавніх книг, про яку згадується в Бібліїі, в Книзі Чисел[1] лише один раз:

Тому розповідається в „Книжці воєн Господніх“: „Вагев у Суфі, і потоки Арнону, і спад потоків, що збо́чив на місце Ару, і на моавську границю опертий“. А звідти до Бееру. Це той Беер, що про нього сказав Господь до Мойсея: „Збери наро́д, і нехай Я дам їм воду“.

4 М 21:14-16

Є припущення, що це міг бути подібний збірник до втраченої Книги Праведного, де були зібрані пісні, а також прозові описи перемог єврейських племен [2] .

Посилання на книгу без назви може міститься в книзі Вихід 17:14, де Бог наказав Мойсеєві записати військову перемогу ізраїльтян над амаликитянами в книзі та розповісти про це пізніше на слуханнях свого наступника Ісуса Навина [3].  Назва книги конкретно не згадується. Однак деякі дослідники Тори, такі як Моше ібн Езра, припустили, що ця книга може посилатися на Книгу воєн Господніх.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Праведного книга // Энциклопедический словарь Брокгауза и Ефрона : в 86 т. (82 т. и 4 доп. т.). — СПб., 1890—1907. (рос. дореф.)
  2. Праведного книга // Библейская энциклопедия архимандрита Никифора. — М., 1891—1892.(рос.)
  3. oremus Bible Browser : Exodus 17:14. bible.oremus.org. Процитовано 27 грудня 2023.