Книга пророка Овдія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Пророкування Овдія.

Книга пророка Овдія чи Книга пророка Авдія — книга малих пророків Старого Завіту Біблії. У Книзі пророка Овдія міститься пророцтво про Божий суд над Едомом, який був засуджений до загибелі, і присудження його синам Ізраелю. Містить лише одну главу та 21 строфу і є найкоротшою Книгою Старого Завіту.

Автор та час написання[ред.ред. код]

У вступному слові сказано: «Видіння Авдія». Ім'я пророка Овдій (עֹבַדְיָה) означає «слуга Господа». У книзі не повідомляється ніяких подробиць життя пророка і нічого не говориться про те, де і коли він народився і до якого коліна належав. З книги можна зробити висновок, що святий пророк Овдій походив з Юдеї і жив у VIII ст. до народження Христа. Він був одним із 12 «малих» пророків і пророкував у той же час, що і святі Осія, Йоіл, Амос та Міхей.
Існують різні підходи до встановлення часу написання книги і відповідно, про який час розграбування Єрусалиму йде мова:

Зміст[ред.ред. код]

На відміну від інших пророчих книг в пророкуваннях Овдія міститься не попередження: «Покайтеся або будете знищені», а вирок уже винесений Богом.

  • Суд над Едомом (вірші 1-10).
  • Причина покарання : Едом воював з Ізраїлем на стороні його ворогів, попри те, що обидва народи об'єднує спільна кров — вони нащадки Якова. (Овд. 1:10-14)
  • Відродження Ізраїлю і покарання Едома (15-21).

Посилання[ред.ред. код]

Пророк Авдій. Біблія у перекладі Івана Хоменка

Джерела[ред.ред. код]

  • Святе Письмо Старого та Нового Завіту. Видавництво отців Василіан «Місіонер», 2005.
  • А. Пацьорек. Біблія для кожного і на кожен день. Старий завіт. Львів. Свічадо. 2005. ISBN 966-561-379-0