Книга фанфіків

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Книга фанфиків
Книга Фанфиков
URL ficbook.net
Комерційний ні
Тип архів фанфікшену
Реєстрація за вибором
Мови
 • російська
 • Започатковано 2009 (10 років)
  Стан активний
  Рейтинг Alexa Світ 1343
  Росія 60[1]
  Адреса офісу Латвія Латвія

  Книга фанфіків (рос. Книга Фанфиков) — некомерційний російськомовний архів фанфікшену, що розміщується користувачами на безоплатній основі. Книга фанфиків сьогодні є найбільшим російськомовним майданчиком для онлайн-публікації фанфиків, оригінальних історій і статей літературного напрямку. Сайт дозволяє також публікувати переклади фанфіків з іноземних мов. Станом на 12 березня 2016 року на сайті «Книга фанфиків» опубліковано 2171541 фанфіків за 23700 різними фандомами і загальним обсягом 22595470 сторінок друкованого тексту.

  Історія[ред. | ред. код]

  «Книгу фанфіків» було створено 2009 року як альтернативу англомовному архіву «FanFiction.Net[en]». Проект спочатку розташовувався на домені teinon.net, а починаючи з 2011 року сайт перейшов на власний сервер.

  За час існування сайту декілька разів оновлювався список жанрів і попереджень, якими можна маркувати твори, оновлювалися формули сортування робіт за їх популярністю, змінювалися можливості оцінки творів.

  У різний час додавалися і зазнавали змін різні функції — від чату й оцінювання творів до користувацької модерації та введення платних послуг.

  Сортування робіт їх авторами[ред. | ред. код]

  Твори «Книги фанфіків» поділені за категоріями: «Аніме та манга», «Книги», «Мультфільми» та ін. Кожна категорія поділяється на підкатегорії (фандоми) залежно від узятого за основу твору чи персонажа фанфіку. Всередині фандомів також відбувається поділ на невеликі спільноти авторів і читачів залежно від їхніх переваг.

  Крім фандомів, автори на сайті позначають свою роботу відповідними її змістом тегами:

  • жанри — в це поняття вкладену жанрову і стильову спрямованість тексту, а також деякі сюжетні особливості, наприклад, слеш, драма, жахи, повсякденність;
  • попередження — позначки про можливі неприйнятні для деяких читачів події в тексті, наприклад, смерть основного персонажа, «Мері С'ю», насильство, ксенофілія, канібалізм;
  • основні персонажі та / або основні любовні лінії.

  Наприклад, на відміну від архіву «Archive of Our Own», користувачі не можуть створювати нові теги та користуватися фіксованим набором жанрів і попереджень.

  Жанри, попередження та пейринги «Книги фанфіків» часто стають основою сленгових термінів, які активно використовуються в онлайн-товаристві фікрайтерів.

  Також сайт дозволяє позначати роботу тегами відповідно до віку передбачуваної читацької аудиторії (G, PG-13, R, NC-17, NC-21 — аналогічно системі рейтингів Американської кіноасоціації), розміру твору та його завершеності. На «Книзі фанфіків» можна публікувати будь-який текст, проте адміністрація залишає за собою право видаляти роботи без пояснення причин.

  Взаємодія користувачів[ред. | ред. код]

  Читачі можуть давати вподобаним роботам оцінку «Подобається» (рос. Нравится). До вересня 2012 року також існувала протилежна оцінка «Не подобається» (рос. Не нравится).

  Взаємодія авторів текстів і їх читачів можливо ще в декількох форматах: коментування творів, сортування їх по читацьким збірників та обмін особистими повідомленнями між користувачами сайту. Коментування дозволяє авторові пояснити власний текст і отримати зворотній зв'язок від читачів, чиї відгуки можна віднести до одного з двох типів:

  • висловлення бажання читати продовження тексту;
  • розгорнутий відгук з оцінкою тексту.

  Залишати відгуки можуть як зареєстровані, так і незареєстровані користувачі. Останнім потрібно ввести довільне ім'я, під яким відобразиться їх коментар. Сайт не вимагає від користувачів вказувати їх реальні імена, дозволяючи користуватися псевдонімом.

  Зареєстровані користувачі можуть додавати авторів, за творчістю яких бажають стежити, до списку обраних та отримувати сповіщення, коли ці автори викладають нові роботи або продовження до вже наявних.

  Перевірка текстів на грамотність[ред. | ред. код]

  Особлива увага на сайті приділяється грамотності публікованих текстів: твори, перевірені на грамотність, користуються більшою популярністю у читачів. Для підвищення якості робіт на сайті існує кілька функцій:

  Бета-рідерство
  Зареєстрований на сайті читач може з дозволу автора стати коректором або редактором твору, які згадуються в «шапці» роботи, тобто його бета-рідером. При цьому він може володіти будь-яким рівнем грамотності. Для створення анкети бети потрібно успішно пройти тест на знання правопису російської мови.
  Публічна бета
  Як правило, авторові можна надіслати повідомлення про помилку зі вказівкою місця у тексті твору. Це може зробити як зареєстрований користувач, так і незареєстрований на сайті відвідувач. Однак автор може вимкнути функцію публічної бети.
  Модерація
  На сайті не існує премодерації, активні користувачі сайту могли стати модераторами, тобто перевіряти тексти на відповідність правилам сайту і нормам російської мови (для цього теж потрібно пройти тест). Роботи, які успішно пройшли модерацію, відзначені особливою іконкою поруч з назвою. Функцію було скасовано у жовтні 2016 року у зв'язку з рішенням адміністрації «Книги фанфіків».

  Сортування робіт[ред. | ред. код]

  Опубліковані користувачами тексти сортуються за кількістю оцінок «подобається», отриманих протягом останнього тижня. Найпопулярніші твори потрапляють в топи робіт:

  • загальний — серед усіх опублікованих за тиждень;
  • за одним або кількома жанрами, зазначеними в «шапці» робіт.

  Існує і рейтинг популярних авторів, до якого потрапляють користувачі з найбільшою кількістю постійних читачів. Будь-який користувач має право відмовитися від участі в будь-якому рейтингу.

  Примітки[ред. | ред. код]

  1. Ficbook.net Traffic, Demographics and Competitors. Alexa Internet (англійською). 9 травня 2017. Процитовано 11 травня 2017.