Книгознавство

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Книгозна́вство, бібліологія — комплекс суміжних, тісно пов'язаних, але відносно самостійних наукових дисциплін суспільного циклу, що вивчають книгу, процеси її створення, розповсюдження та використання, а також галузі культури та народного господарства, що виконують ці процеси [1].

Оскільки книгознавство носить комплексний характер, воно дуже тісно взаємодіє з іншими дисциплінами, зокрема з (бібліотекознавством) та (бібліографознавством). Тривалий час книгознавство включало в себе ці дисципліни [1], однак з появою нових інформаційних технологій під час четвертої інформаційної революції (1970-ті роки) бібліотекознавство та бібліографознавство почали виділятися у самостійні наукові дисципліни.

В українській науці прийнято поєднувати ці три дисципліни у єдину спеціальність «Книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство»[2]. Ця спеціальність включає такі напрямки досліджень:

Див. також[ред.ред. код]

Джерела та література[ред.ред. код]

  • Швецова-Водка Г.М. Загальна теорія документа і книги. — Київ : Знання, 2014. — 405 с. — (Вища освіта ХХІ століття). — ISBN 978-966-346-642-2.

Виноски[ред.ред. код]

  1. а б рос. Советский энциклопедический словарь. - 4-е изд. - М.: Советская энциклопедия, 1990.
  2. Паспорт спеціальності 07.00.08 - книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство. Постанова президії ВАК України від 21.05.1998 № 31-06/5. Архів оригіналу за 2013-06-26. 


Бібліотека Це незавершена стаття з бібліотечної справи.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.