Книр Володимир Миколайович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Книр Володимир Миколайович
Фото Володимира Книра.jpg
Псевдо Volodymyr Knyr
Народився 13 грудня 1955(1955-12-13) (66 років)
Київ, Українська РСР, СРСР
Громадянство  УРСР > Україна Україна
Національність українець
Діяльність література, кіно, наука, словникарство, образотворче мистецтво, спорт.
Мова творів українська, російська, англійська, німецька, французька, італійська, іспанська, шведська, нідерландська, сербська, хорватська, чеська, словацька, польська, португальська, білоруська, болгарська, каталанська, есперанто, угорська, данська, кримськотатарська, турецька
Напрямок гумор, сатира, філософія, психологія, публіцистика
Жанр поезія, гумореска, афоризм, афорима, кіносценарій, оповідання
Magnum opus «Марш українських добровольців» (2014)
Нагороди Медаль «Юный участник ВДНХ» ВДНГ СРСР (1966).
Премії

конкурс кіносценаріїв міжнародного кінофестивалю «Damah Film Festival» (2004); 7-ий Всеукраїнський конкурс ситуаційних вправ (2003).

Досягнення

володар почесної відзнаки «HONORABLE MENTION» від "SE LA VIE WRITER'S JOURNAL" (1999), переможець німецької частини конкурсу українського представництва Goethe Institut "Poetry Slam auf Deutsch und Ukrainisch" (2009), один з переможців 1-го міжнародного конкурсу "STOP ЦЕНЗУРІ" (2011), фіналіст конкурсу "Кримський інжир/Qirim Ingiri"-2021 у номінації "Поезія кримськотатарською мовою", переможець національного конкурсу-відбору для участі від України у Кампусі талантів Берлінале Берлінського міжнародного кінофестивалю Berlinale Talent Campus (2006), переможець і один з призерів конкурсу кіносценаріїв міжнародного кінофестивалю "Damah Film Festival" (2004), один з переможців національного конкурсу кіносценаріїв Міністерства культури України (2007), один з переможців конкурсу карикатур українського представництва ООН (2010).

національний рекордсмен у плаванні батерфляєм на довгі дистанції (2006)

CMNS: Книр Володимир Миколайович у Вікісховищі
Q:  Висловлювання у Вікіцитатах

Книр Володимир Миколайович (англ. Volodymyr Knyr) (нар. 13 грудня 1955, Київ) — український науковець, письменник (афорист, поет, прозаїк, блогер, журналіст, кіносценарист, драматург, перекладач), словникар, кінорежисер, художник, спортсмен-ветеран.

Життєпис[ред. | ред. код]

Володимир Книр народився в Києві в сім'ї Книра Миколи Івановича, солдата-фронтовика Другої світової війни, та Книр (в дівоцтві — Котова) Віри Дмитрівни, доньки військового моряка, учасника Першої світової війни. В 1973—1991 роках працював на різних інженерно-технічних посадах у республіканських міністерствах (у 1974—1976 роках — служба в РА), у 1991—2002 роках — на науковій посаді в Українському науково-дослідному інституті пожежної безпеки МВС України. У 2002 році став випускником програми Bureau of Educational and Cultural Affairs' FSA Contemporary Issues Fellowship Program (CI), пройшовши стажування у FDNY Fire Academy за темою «Стандартизація термінології в галузі пожежної безпеки».

Доробок[ред. | ред. код]

Як науковець Володимир Книр є автором «Короткого англійсько-українсько-російського словника пожежно-технічних термінів», численних публікацій в наукових періодичних виданнях, зокрема журналах «Пожежна безпека» та «Бизнес и безопасность», а також ряду неологізмів українською, російською, англійською, німецькою, польською мовами. Його пропозиції знайшли відображення у ряді законів України.

Як поет, афорист та публіцист Володимир Книр друкувався в періодичних виданнях, зокрема журналах «Перець», «Крокодил», «The Ukrainian Observer», «Welcome to Ukraine», «Соняшник», тижневиках «Queens Tribune[en]», «Kyiv Post», "What's On Kyiv, тижневому дайджесті «The Day», газетах «Le Monde», «Hamburger Abendblatt[de]», а також на ряді літературних сайтів. Він є автором книги віршованих афоризмів «Shortly Joking» (англійською мовою), «CLAIR et NET» (французькою мовою), «Kurz im Spaß und im Reim gesagt» (німецькою мовою) та одним з авторів антології поезій «Summer's Treasures. An Anthology of Original Poems» (англійською мовою) та колективного збірника «Was denken Russen über die Deutschen?» (німецькою та російською мовою), має надруковані поезії, віршовані афоризми та малі прозові твори (зокрема шестислівні оповідання) також російською, англійською, німецькою, французькою, італійською, іспанською, шведською, нідерландською, сербськохорватською, чеською, словацькою, польською, португальською, білоруською, болгарською, каталанською, угорською, данською, кримськотатарською мовами, а також мовою есперанто. Деякі його афоризми стають епіграфами до творів інших авторів. Подекуди використовує у поезії макаронічну мову. Як популяризатор комбінаторної поезії, він також є автором найдовших та найкоротших пантограм (омограм), а також гетерограм, ліпограм, паліндромів, панграм, панторим та панторимів українською, білоруською, болгарською, російською, сербською, словацькою та чеською мовами.

Як рекламіст він є автором книги «Рекламное объявление: как сделать его работающим». Він є одним з переможців 7-го Всеукраїнського конкурсу ситуаційних вправ (2003). Його ситуаційні вправи використовуються студентами вищих навчальних закладів, які вивчають дисципліни менеджменту.

Володимир Книр став володарем почесної відзнаки «HONORABLE MENTION» від «SE LA VIE WRITER'S JOURNAL» у 1999 році, переможцем німецької частини конкурсу українського представництва Goethe Institut «Poetry Slam auf Deutsch und Ukrainisch» у 2009 році, одним з переможців 1-го міжнародного конкурсу «STOP ЦЕНЗУРІ» у 2011 році та одним з авторів відповідного друкованого видання «STOP ЦЕНЗУРІ. ГРОМАДЯНИ ЗА ВІЛЬНІ КРАЇНИ. КРАЩІ РОБОТИ 1-ГО ТА 2-ГО КОНКУРСУ 2011/2014». Він є також автором українських та російських перекладів текстів ряду відомих світових пісень та арій. Як кіносценарист і кінорежисер Володимир Книр став переможцем національного конкурсу-відбору, за підсумками якого запрошений від України для участі у Кампусі талантів Берлінале Берлінського міжнародного кінофестивалю Berlinale Talent Campus у 2006 році. Його фільм «Свіча» удостоєний однієї з відзнак міжнародного кінофестивалю «Покров» у 2005 році. Також він став переможцем і одним з призерів конкурсу кіносценаріїв міжнародного кінофестивалю «Damah Film Festival» у 2004 році та одним з переможців національного конкурсу кіносценаріїв Міністерства культури України у 2005 році. Володимир Книр є одним з авторів кіносеріалу «Паломник». Як художник він став одним з переможців конкурсу карикатур українського представництва ООН. Як спортсмен Володимир Книр став національним рекордсменом у плаванні батерфляєм на довгі дистанції та виході силою серед людей вікової групи понад 50 років. У його творчому доробку — цілий ряд публічних виступів, радіо- і телезустрічей.

Відзнаки[ред. | ред. код]

Книжки[ред. | ред. код]

Публікації[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Інтерв'ю[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]