Кнуд I Гардекнуд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гардекнуд
(Кнуд I)

Hardeknud
(Knud I)
Король Данії
917 — 948
Попередник: Сігтригг Гнупасон
Наступник: Горм I
 
Народження: 880-ті
Східна Англія[d]
Смерть: 948
Данія
Країна: Данія
Рід: Кнютлінги
Батько: Свен Сігурдсон
Діти: Горм

Кнуд I Гардекнуд (880-ті — 948) — король Данії у 917948 роках, засновник династії Кнютлінгів.

Життєпис[ред. | ред. код]

Про місце та дату народження немає відомостей. Ймовірно народився у 880-тих роках. За деякими відомостями був онуком відомого конунга вікінгів Рагнара Лодброка. За твердження Адама Бременського батьком Кнуда був Свен, син іншого відомого вікінга Сігурда Зміїноокого.

Про молоді роки Кнуда немає відомостей. Можливо він ходив з походами до Англії. Низка англосаксонських літописів та данських саг вказують на одного з вождів данів у Східній Англії.

У 916 році перебирається до Данії, де правив Сігтригг Гнупасон зі шведської династії Олафа. Кнуд зумів отримати якусь посаду або титул з огляду на те, що був родичем Лодброка, який деякий час володарював на півдні Швеції. Тож рід Кнуда перебував з дружних зв'язках з родом Олафа. Втім у 917 році за нез'ясованих обставин Кнуд Хардкнуд зумів вбити Сітригга Гнупсона й стати королем Данії.

Стосовно його володарювання мало відомо. За деякими сагами він здійснив декілька грабіжницьких походів до Данії. За володарювання Кнуда I почало поширюватися християнство в Данії, втім король залишався вірним поганству. Лише після поразки у 936 році від Генріха I, короля Німеччини, Кнуд особисто хрестився. Помер він приблизно у 948 році. Йому наслідував син Горм.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Snorri Sturluson Histoire des rois de Norvège Texte traduit et présenté par François-Xavier Dillmann, Gallimard Paris 2000 (ISBN 2070732118). (фр.)