Князівський палац (Дубровник)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Княжий палац

Князівський палац (хорв. Knežev dvor) — пам'ятка історії та архітектури в Дубровника, Хорватія.

Історія[ред.ред. код]

Палац, побудований в змішаному стилі готики та раннього Ренесансу, споруджений у XV столітті як резиденція князя. Кожен місяць один з членів правління республіки Дубровник обирався князем і поселявся в палаці. Над входом було висічено напис: «Забудьте особисті справи, думайте про державу», при цьому сам правитель не міг виходити з будівлі в особистих справах, а тільки для виконання своїх прямих обов'язків або в разі хвороби. У палаці розташовувалися житлові кімнати для князя, кабінет, зала для нарад, суд, в'язниця, склад зброї і пороховий льох. Також, тут зберігалися ключі, якими замикалася міська брама на ніч.

1435 року палац сильно постраждав від вибуху і тривалий час, аж до 1463 року, відбудовувася. Ще раз будівля зазнала руйнації в 1667 році під час сильного землетрусу. Було пошкоджено внутрішнє і зовнішнє оздоблення палацу, на усунення пошкоджень пішло близько 30 років.

Палац служив князівською резиденцією до 1808 року, коли французький маршал Огюст Мармон скасував республіканську форму правління в Дубровнику.

Барельєфи на колонах палацу

В 21 сторіччі тут знаходиться міський музей, а також єдиний пам'ятник, поставлений за всі віки існування Дубровницької республіки — багатому морякові Міхо Працату, який в XVII столітті заповів їй все своє майно.

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]