Коаліція-СВ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
2С35 «Коаліція-СВ»

2С35 «Коаліція-СВ» (англ. 2S35 Koalitsiya-SV) — російський проект самохідної артилерійської установки класу самохідних гаубиць.[1] Станом на початок 2014 року виготовлені два дослідні зразки, протягом 2014 року планується виготовлення ще 10 одиниць для участі в ювілейному параді 2015 року на честь перемоги у Другій світовій війні.

Будова[ред. | ред. код]

Прототип САУ має два стволи калібру 152-мм, розташованих один над іншим (приблизно буде експортна модифікація зі стволом калібру 155-мм). Згідно ж з іншими даними, зовні САУ практично не відрізняється від попередника — 2С19 «Мста-С», незважаючи на корінні відмінності в будові башти. Передбачалося, що «Коаліція-СВ» повинна була бути побудована з використанням вузлів танка «Об'єкт 195», який в період розробки системи знаходився в розробці.

САУ повинна була мати можливість роботи в режимі «Шквал вогню» (англ. Multiple Rounds Simultaneous Impact, одночасне потрапляння кількох снарядів), коли кілька послідовних пострілів виконуються з таким розрахунком, щоб снаряди підійшли до цілі майже одночасно.

Серійна самохідна артилерійська установка повинна мати безлюдну вежу з АЗ, мікрохвильову систему підпалювання заряду, дистанційно керований кулемет. Екіпаж повинен знаходиться в корпусі САУ і бути ізольований від бойового відділення.

Розробка[ред. | ред. код]

Перший макетний зразок САУ був представлений в 2006 році на базі САУ Мста-С.

На початку 2010 року Міністр оборони РФ заявив, що проект державою не фінансується, тому що «Коаліція-СВ» не входить у пріоритетні зразки військової техніки, проте ніяких офіційних заяв про повне припинення робіт не прозвучало.

Незважаючи на зроблені в 2010 році заяви Міністра оборони РФ, роботи за темою «Коаліція-СВ» тривають. Крім того в 2011 році повинен був бути завершений етап випуску робочої конструкторської документації для колісного і гусеничного варіантів системи, а також транспортно-зарядної машини до них.

У серпні 2012 року газета «Ізвестія» опублікувала інформацію, що артилерійський модуль «Коаліція-СВ» планується до установки на платформу «Армата».

У 2013 році були виготовлені два дослідні зразки САУ «Коаліція», в 2014 році планується виготовлення ще 10 одиниць для участі в ювілейному параді 2015 року на честь перемоги у Великій вітчизняній війні.

У 2015 році в Інтернет потрапили перші фотографії САУ. На них видно, що САУ базується на шасі з 6-ма котками діаметром 750-мм, аналогічним на Т-90. Корпус 2С35 є або глибокою переробкою корпусу ОБТ Т-90, або окремою розробкою в силу недостатньої кількості та завершеності шасі платформи «Армата». На відміну від раннього зразка, САУ має всього один ствол.

Оператори[ред. | ред. код]

  •  Росія: у 2021 році на озброєння Таманської мотострілецької дивізії Західного військового округу вперше надійде 18 одиниць міжвидового арткомплексу «Коалиция-СВ»[2].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Закаменных Г.И. Создавая артиллерию будущего // Военно-промышленный курьер : еженедельная газета. — 2013. — Вип. 507. — № 39.
  2. Армія РФ отримає перший дивізіон САУ 2С35 «Коаліція-СВ». Ukrainian Military Pages. 2021-01-05. 

Посилання[ред. | ред. код]